Nasz profile

A może na randkę do zamku? – bezpłatne zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie

Cała Polska

A może na randkę do zamku? – bezpłatne zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie

A może na randkę do zamku? – bezpłatne zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie

Zamek Królewski w Warszawie zaprasza na walentynkowy weekend w muzeum. Specjalnie udostępniona trasa dla zwiedzających, prowadząca poprzez Galerię Malarstwa, Rzeźby i Sztuki Zdobniczej oraz Apartamenty Królewskie, umożliwi odkrycie skarbów z miłością w tle.

Specjalnie dla wszystkich zakochanych i nie tylko, w najbliższy weekend, począwszy od piątku, 12 lutego do niedzieli, 14 lutego wstęp do Zamku jest bezpłatny. Wystarczy odebrać z kasy bezpłatną wejściówkę. Codziennie od godz. 10:00 do 17:00 zamkowe sale czekają na zwiedzających!

Od piątku, 12 lutego do niedzieli, 14 lutego wstęp do Zamku jest bezpłatny

W ramach walentynkowego wydarzenia #ZakochaniWZamku będzie można poznać bliżej dzieła ukazujące różne przejawy miłości: miłość dwojga ludzi zaprezentuje obraz „Adam i Ewa” Lucasa Cranacha Starszego; miłość do Boga – obraz „Święta Maria Magdalena”, Pietera van Linta; miłość do ojczyzny – urna z sercem Tadeusza Kościuszki w zamkowej Kaplicy; miłość rodzicielską – portrety rodziców Króla Stanisława Augusta, matki Konstancji z Czartoryskich Poniatowskiej i ojca Stanisława Poniatowskiego, autorstwa Marcella Bacciarellego; miłość mityczną – Orfeusz i Eurydyka na XIX-wiecznym zegarze ze złoconego brązu w Sali Wielkiej; miłość do Zamku – wystawa planszowa z okazji Jubileuszu 50. rocznicy podjęcia decyzji o odbudowie Zamku Królewskiego w Warszawie oraz historyczna skarbonka, wystawiona na Dziedzińcu Wielkim, która znów pełni swoją dawną funkcję, dzięki czemu każdy może mieć swój udział w dokończeniu dekoracji hafciarskiej Sali Tronowej.

W sklepie z pamiątkami obowiązuje 14% walentynkowy rabat na zamkowe upominki.

Więcej informacji na stronie: https://www.zamek-krolewski.pl/aktualnosci

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę