Nasz profile

Przybij piątkę z organami!

Pod Prąd

Przybij piątkę z organami!

Przybij piątkę z organami!

Aktualnie w Polsce na przeszczep organu oczekuje ponad 1700 osób. Potrzeba edukacji polskiego społeczeństwa jest ogromna, dlatego też firma Zooksy oraz The Organs przygotowały specjalny zestaw skarpetek, który zwraca uwagę na problemy polskiej transplantologii! Produkt ukaże się w sprzedaży 15 marca, a od każdego zakupionego boxa ze skarpetkami 5 złotych przekazane zostanie na konto kampanii Dawca.pl z myślą o promocji dawstwa narządów.
Ilość przeszczepów uzależniona jest od zgody lub sprzeciwu rodziny dawcy. Dawca.pl od ponad 13 lat promuje podpisywanie oświadczeń woli, jak również zachęca do rozmowy i poruszania tematu w rodzinie. To od niej zależy, czy przekaże wolę zmarłej osoby.
– Promocja transplantologii w Polsce to zadanie na lata, niestety nie da się tego wykonać bez przygotowywania kampanii, reklam, które zachęcą społeczeństwo do zmiany decyzji, a to wymaga środków finansowych. Dlatego też, niezwykle cieszy nas inicjatywa Zooksy oraz The Organs i ich chęć wsparcia naszej kampanii – mówi Paweł Klikowicz, koordynator Dawca.pl
Zestaw o nazwie mixTURY Organsy składa się z dwóch par skarpet nawiązujących do ludzkich organów – serce, nerka, płuca to narządy, które można przeszczepić. Produkt powstał z certyfikowanych przędz i zawiera 80% bawełny. Sama nazwa mixTURY podkreśla ideę skarpetek, których wzornictwo umożliwia noszenie nie do pary.

Każdy z nas może potrzebować organu, dlatego też tak ważna jest rozmowa o tym temacie. Wspólnie z The Organs postanowiliśmy wyprodukować kolorowe skarpetki promujące dawstwo narządów. W jaki sposób? Dokładnie pięć złotych z każdej sprzedanej pary przekażemy na działania kampanii dawca.pl. To nie pierwszy raz, gdy współpracujemy z The Organs, ale tym razem wspólne doświadczenie postanowiliśmy przekuć w pożyteczną akcję. Chcielibyśmy podzielić się naszymi skarpetkami z nadzieją, że w ten sposób uda nam się dotrzeć do większego grona potencjalnych dawców! – podkreśla Daria, właścicielka marki Zooksy.

Pięć złotych od każdego sprzedanego boxa trafi do kampanii Dawca.pl, która będzie mogła je przeznaczyć na realizację kampanii edukacyjnych podnoszących wiedzę o transplantologii.
Linki do strony www:
The Organs: https://theorgans.shop/
Zooksy: www.zooksy.eu

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Pod Prąd

Na górę