Nasz profile

ONLINE | Z pamiętnika faronautki. Dokąd zaprowadziły mnie latarnie morskie?

Cała Polska

ONLINE | Z pamiętnika faronautki. Dokąd zaprowadziły mnie latarnie morskie?

ONLINE | Z pamiętnika faronautki. Dokąd zaprowadziły mnie latarnie morskie?

Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na spotkanie podróżnicze online „Z pamiętnika faronautki. Dokąd zaprowadziły mnie latarnie morskie?”. O swoich wyprawach opowie Ana Matusevic, 22 marca (poniedziałek), godz. 18:00.

O podróży
Wszystko się zaczęło w starej latarni w Gdańsku, z której widać Westerplatte i wchodzące do portu statki. Ponad 10 krajów później mój pamiętnik faronautki zapełnił się fotografiami i historiami kilkudziesięciu latarni morskich z miejsc odludnych i targanych żywiołami, ale też z tłocznych portów, miejsc zadeptanych przez turystów; latarni zapomnianych, latarni owianych legendami, latarni już nieistniejących.
To nie będzie rozmowa o szczegółach technicznych. Opowiem Wam o miejscach i ludziach, które poznałam dzięki latarniom morskim.

O podróżniczce
Ana Matusevic – wilnianka z pochodzenia, gdynianka z wyboru. Zawodowo związana z Instytutem Kultury Miejskiej, w przeszłości współpracowniczka organizacji pozarządowych, w tym koordynatorka projektów skierowanych do młodzieży z krajów byłego ZSRR i wolontariuszka w Grecji. Pisze bloga JakMalowany.pl, gdzie publikuje zdjęcia, teksty i swój podkast, nie tylko z podróży. Więcej: http://www.jakmalowany.pl/

 

Spotkanie będzie można obejrzeć w na fanpag’u GAK Projektorni.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę