Nasz profile

Blisko 80 ofert dla studentów i absolwentów

Patronaty

Blisko 80 ofert dla studentów i absolwentów

Blisko 80 ofert dla studentów i absolwentów

Program Kariera Polskiej Rady Biznesu już po raz 18. rozpoczął nabór na płatne wakacyjne staże. W tym roku ponad 20 firm przygotowało blisko 80 ofert dla studentów i absolwentów w kilkunastu różnych specjalnościach. Każdy uczestnik Programu Kariera otrzyma wynagrodzenie w wysokości co najmniej 3500 zł za miesiąc stażu, a niektórzy – nawet 5000 złotych.

Od połowy marca studentki i studenci oraz osoby, które niedawno ukończyły studia mogą ubiegać się o staże w Programie Kariera. Czekają na nich płatne praktyki w wielu branżach i miastach całej Polski. W jednym miejscu znajdą oferty praktyk wszyscy ci, którzy myślą o przyszłości w takich profesjach jak: finansiści, prawnicy, PR-owcy, specjaliści od mediów i reklamy, HR-owcy, analitycy danych, stratedzy biznesowi, logistycy, inżynierowie, programiści, specjaliści e-commerce, handlowcy i specjaliści od zakupów (procurment), projektanci w obszarze ergonomii urządzeń i user experience.

Program Kariera to największy niezależny program płatnych staży w kraju. Polska Rada Biznesu organizuje go od 17 lat i program ten z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W zeszłym roku wpłynęło rekordowe ponad 6000 zgłoszeń. Wynika to zarówno z filozofii Programu Kariera, który stawia na zdobywanie profesjonalnego doświadczenia, jak i z szans na zatrudnienie po zakończeniu stażu.

Praktyki u prezesa

– Traktujemy stażystów bardzo serio. U nas nikt kawy nie parzy – podkreśla Marian Owerko, wiceprezes Polskiej Rady Biznesu, twórca i szef Programu Kariera. – Uczestnicy doskonalą podstawowe umiejętności zawodowe i zdobywają niezbędne doświadczenie, a oprócz tego stykają się ze strategicznym poziomem prowadzenia biznesu. Zachęcamy firmy, by dawały możliwość bezpośredniej pracy z osobami faktycznie zarządzającymi przedsiębiorstwem lub działem, w których realizowany jest staż. I jak wskazują coroczne badania, zwłaszcza za tę unikalną cechę cenią nas stażyści – dodaje Owerko.

Potwierdzają to absolwenci Programu Kariera: – Najfajniejszym aspektem było dla mnie to, że cały czas opiekował się mną kierownik działu, w którym odbywałem staż. To sprawiło, że na bieżąco mogliśmy rozmawiać o wszystkim, czego się uczyłem, co poznawałem etc. Dzięki temu otrzymywałem bardzo dużo cennego feedbacku na temat moich pomysłów, uwag i analiz, szczególnie podczas wyjazdów do zakładów produkcyjnych firmy – mówi Matuesz Milczarek, zeszłoroczny absolwent Programu Kariera, który staż odbył w firmie Bakalland.

Płatny staż z perspektywą stałej pracy

Wszystkie staże oferowane w Programie Kariera są płatne. Każdy uczestnik otrzyma wynagrodzenie w wysokości co najmniej 3500 zł za miesiąc stażu. Niektóre firmy oferują 4000 zł, a nawet 5000 zł. Jak pokazują dotychczasowe statystki, co czwarty uczestnik Programu otrzymuje ofertę stałej pracy od firmy, w której odbył staż. Tak było również w zeszłym roku, mimo że przedsiębiorstwa były dotknięte pandemią. – To najlepiej pokazuje, że zdolny i chętny do nauki pracownik jest świetną inwestycją. Firmy wiedzą, że kiedyś uda się pokonać koronawirusa i już teraz przygotowują się na ten moment – tłumaczy Marian Owerko.

Stażyści wystawiają oceny firmom

Stałym elementem Programu Kariera są badania satysfakcji, w których to uczestnicy oceniają firmy, w których byli na praktykach. – Dzięki ocenie jakościowej Program Kariera odbywa się na wysokim poziomie merytorycznym. U nas stażyści są traktowani bardzo serio – mówi Marian Owerko.

Dobre staże znikają szybko

Choć większość staży oferowanych w Programie Kariera to propozycje na wakacje, wiele z nich trwa znacznie dłużej – nawet do pół roku. Dokładne terminy są ustalane indywidualnie. Tegoroczni uczestnicy powinni pamiętać o jednym: najciekawsze staże znikają szybko. Pracodawcy oceniają aplikacje na bieżąco i nierzadko wybierają najlepszych stażystów jeszcze przed końcem oficjalnego naboru. Poza tym niektóre firmy z góry zakładają krótszy czas rekrutacji.

Oferty z całej Polski

W tym roku staże Programu Kariera odbywają się w kilkunastu miastach i miejscowościach w całej Polsce. Przede wszystkim są to duże aglomeracje, takie jak Warszawa, Poznań czy Łódź.

– Do Programu Kariera zapraszamy studentów i absolwentów ze wszystkich ośrodków akademickich w kraju. Zachęcamy uczestników, by spróbowali swoich sił w mieście, z którym nie są na co dzień związani. Oferowane wynagrodzenie pozwala pokryć koszty podstawowego utrzymania, a doświadczenia zdobyte w nowym środowisku są bezcenne – tłumaczy dr Małgorzata Durska, Dyrektor Zarządzająca Polskiej Rady Biznesu.

Wymagania

Program Kariera jest kierowany do studentów oraz absolwentów uczelni polskich i zagranicznych. Chętni muszą wypełnić formularz na stronie programkariera.pl, przesłać swoje CV, a w przypadku niektórych firm, także list motywacyjny i/lub rozwiązane zadanie. Kolejnym etapem jest rozmowa kwalifikacyjna albo testy kompetencyjne.

Więcej na: programkariera.pl oraz facebook.com/ProgramKariera

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Patronaty

Na górę