Nasz profile

Marzysz o pracy na lotnisku? Weź udział w jedynych w Polsce Lotniskowych Targach Zawodoznawczych!

Kraków

Marzysz o pracy na lotnisku? Weź udział w jedynych w Polsce Lotniskowych Targach Zawodoznawczych!

Marzysz o pracy na lotnisku? Weź udział w jedynych w Polsce Lotniskowych Targach Zawodoznawczych!

Czym na co dzień zajmują się pracownicy portu lotniczego? Jak wyglądają procedury rekrutacyjne na poszczególne stanowiska? Jak pokierować swoją edukacją, aby zdobyć wymarzony zawód? Wszystkie te zagadnienia poruszone zostaną podczas 2. Lotniskowych Targów Zawodoznawczych, które odbędą się już 22 kwietnia. Jedyne tego typu wydarzenie w Polsce przeprowadzone zostanie tym razem w formie transmisji online za pośrednictwem Facebooka oraz platformy YouTube. Weź udział w targach i zapoznaj się z niezwykłymi profesjami. Być może lotnisko okaże się dla Ciebie idealnym miejscem pracy! Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

Transmisja online odbędzie się 22 kwietnia, w godz. 8.00-14.40, za pośrednictwem kanałów: www.facebook.pl/CELKRK oraz  www.youtube.com/user/KRKAirport.

Każdy, kto kiedykolwiek leciał samolotem, zdaje sobie sprawę, że w proces przygotowania lotu zaangażowanych jest wiele osób. Wykonywane przez nie czynności są kluczowe, aby podróż przebiegła pomyślnie i komfortowo. Dzięki pracownikom portu możemy sprawnie i bezpiecznie zwiedzać cały świat. Ty też kochasz latanie i chciałbyś podjąć pracę w branży lotniczej, ale nie wiesz, jakie kwalifikacje musisz posiadać? Odwiedź 2. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze i dowiedz się, jak prezentują się ścieżki karier na poszczególne stanowiska. O tym, jakie kroki należy wykonać, aby rozpocząć swoją pracę na lotnisku, opowiedzą już 22 kwietnia pracownicy Kraków Airport.

Lotniskowe Targi Zawodoznawcze to niepowtarzalna okazja, aby zajrzeć do tych części lotniska, do których zwykle nie mamy dostępu. Uczestnicy wydarzenia będą mogli od środka zobaczyć pracę kadry krakowskiego lotniska bez wychodzenia z domu. Przedstawiciele poszczególnych zawodów opowiedzą i pokażą jak wygląda ich codzienna praca, odpowiedzą również na zadawane przez internautów pytania.

Swoją obecność potwierdziło ponad 30 przedstawicieli jednostek funkcjonujących w Kraków Airport, takich jak: Polskie Linie Lotnicze LOT, Straż Graniczna, Krajowa Administracja Skarbowa, Agenci handlingowi.

Na wydarzeniu pojawią się m.in. osoby z działów: Służba Ochrony Lotniska, VIP & Business Services, Koordynacji i Planowania Operacyjnego, Utrzymania Sieci, Systemów Informatycznych i Telekomunikacyjnych, a nawet przedstawiciele Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Targi zostały podzielone na 4 bloki tematyczne: obsługa pasażerska, służby operacyjne, bezpieczeństwo (Safety&Security) oraz obsługa administracyjna i techniczna.

Organizatorzy zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie nie tylko uczniów, studentów, nauczycieli, doradców zawodowych czy rodziców, ale też wszystkich miłośników lotnictwa. Udział w targach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Co więcej, po zakończeniu wydarzenia udostępnione zostaną na stronie www.krakowairport.pl/targi wszystkie materiały dotyczące zawodów lotniskowych.

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „SPINaj naukę” dofinansowanego z Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją targów objął Minister Edukacji i Nauki oraz Minister Infrastruktury.

Transmisja online odbędzie się 22 kwietnia, w godz. 8.00-14.40, za pośrednictwem kanałów: www.facebook.pl/CELKRK oraz  www.youtube.com/user/KRKAirport.

Centrum Edukacji Lotniczej

Centrum Edukacji Lotniczej – Kraków Airport to jedyne tego rodzaju miejsce na mapie Polski. Na co dzień szczegółowo przybliża ono zasady funkcjonowania lotniska zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym. Prowadzone tu warsztaty w przystępny sposób pokazują jak poprawnie odczytać kartę pokładową, które miejsce zająć w samolocie czy w jaki sposób się spakować, aby nie narażać się na stres podczas kontroli bezpieczeństwa. Takie oswojenie z lotniskiem wielu osobom z pewnością pozwoli na czerpanie większej przyjemności z podróży. Centrum realizuje także lekcje tematyczne, teatrzyki dla najmłodszych, spotkania zawodoznawcze, imprezy urodzinowe oraz ciekawe produkty dla osób indywidualnych.

Więcej szczegółów znajduje się na: facebook.pl/CELKRK oraz www.krakowairport.pl/targi.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Kraków

Na górę