Nasz profile

GAK zaprasza na koncert online „STOP”

Trójmiasto

GAK zaprasza na koncert online „STOP”

GAK zaprasza na koncert online „STOP”

Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na koncert online „STOP”. Tym razem za fortepianem usiądzie pianista, improwizator, kompozytor, absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku, Dominik Kisiel. Premiera odbędzie się 28 kwietnia (środa) o godz. 18:00 na fanpage’u Projektorni GAK. Wstęp wolny!

Dominik Kisiel – pianista, improwizator, kompozytor, absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jako pianista dąży do maksymalnego wykorzystania brzmieniowych możliwości fortepianu i poszukuje harmonicznych zależności tworzących naturalnie piękne współbrzmienia. Improwizacja stanowi najważniejszą część jako terapia muzyką, uwalnianie duszy i połączenie z wszechświatem. Muzyka opowiadając historie płynie nieprzerwanym strumieniem i zabiera uczestniczących w niej w niesamowitą podróż wykraczającą poza codzienne postrzeganie świata i doświadczanie rzeczywistości.

Laureat konkursów solo i z zespołem „Dominik Kisiel Exploration Quartet” m.in.: LOTOS Jazz Festiwal 20. Bielskiej Zadymki Jazzowej 2018 – statuetka Aniołka Jazzowego 2018, XX Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu – nagroda główna – I miejsce, NOVUM Jazz Festival 2018 w Łomży – I miejsce – Nowa Nadzieja Jazzu. Stypendysta MKiDN – Kultura w sieci 2020, także Marszałka Województwa Pomorskiego w 2020 oraz Prezydenta Miasta Gdańsk 2020.

Autor cyklu koncertów improwizowanych „PIANOWORKS” – czyli wielkich form inspirowanych formami klasycznymi tworzonymi na żywo na scenie bez wcześniejszego przygotowania formy i zawartości – zrodziły się z nich grupowe zajęcia na Akademii Muzycznej – ‚Improwizowane Koncerty Jazzowe’.

Na swoim koncie ma dwie autorskie płyty nagrane w kwartecie :
„Exploration”, Alpaka Records 2018
„Live at Radio Katowice”, Radio Katowice 2018.
W 2019 otrzymał nominację do polskiej nagrody muzycznej „Fryderyki” w kategorii „jazzowy debiut roku”.

Koncert jest nawiązaniem do premiery płyty artysty „STOP”,. Improwizowany akt fortepianowy solo zarejestrowany w kwietniu 2020r., w studiu nagraniowym Custom 34 w Gdańsku na fortepianie „Steinway&Sons Piano NYC 1945”.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Trójmiasto

Na górę