Nasz profile

28. Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz

Poradniki

28. Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz

28. Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz

W tym roku zapraszamy na trzydniowe święto gór:

7 maja 2021 (piątek) Przegląd Małych Form Filmowych

Przegląd Małych Form Filmowych rozpoczniemy ogłoszeniem laureatów i prezentacją zwycięskich filmów, wybranych przez jury Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Nabór filmów do konkursu prowadzimy do końca kwietnia 2021. Do tej pory zgłoszonych zostało 13 tytułów o różnorodnej tematyce: przez wyprawy rowerowe w Alpy oraz piesze w Beskidy i Bieszczady, po zjazdy narciarskie malowniczymi, freeride’owymi trasami czy eksplorowanie górskich jaskiń. Różnorodna jest także forma nadesłanych filmów: są to m.in. humorystyczne migawki, refleksyjny reportaż, mocny dokument oraz intrygująca animacja.

8 maja 2021 (sobota) blok tematyczny K2

W sobotę 8 maja Przegląd otworzy spotkanie ze słynnym alpinistą – Leszkiem Cichym, który przybliżyły nam atmosferę pierwszej polskiej wyprawy na K2, której był uczestnikiem. W programie również prezentacja filmu z 1975 roku „200 metrów do nieba” Eugeniusza Chrobaka.

W tym dniu naszym gościem będzie również Krystyna Palmowska – polska taterniczka, alpinistka i himalaistka. Wspinała się z Wandą Rutkiewicz i Anna Czerwińską. Uczestniczka wyprawy na K2 w 1986 roku – o której to wyprawie opowie, prezentując wyjątkowe materiały filmowe oraz zdjęcia.

Tego dnia odbędzie się również projekcja filmu „Ostatnia Góra” poprzedzona słowem wstępnym autora Dariusza Załuskiego.

Zaprezentujemy wywiad z Andrzejem Bargielem w którym skomentuje film „K2 Pierwszy Zjazd” opowiadając o kulisach słynnej wyprawy.

Porozmawiamy również z Magdalena Gorzkowska – byłą lekkoatletka, obecnie himalaistką, zdobywczynią trzech ośmiotysięczników o jej próbie zimowego wejścia na K2.

9 maja 2021 (niedziela)

W niedzielę 9 maja pierwszym naszym gościem będzie Marian Sajnog, który opowie o wyprawie na Himalchuli w 1985 roku, podczas której był kierowcą Jelcza. Ukaże kulisy kilkuletnich nawet przygotowań do wypraw, które stanowiły olbrzymie przedsięwzięcia. Maciej Pietrowicz opowie o projekcie „Jelczem w Himalaje” i wyprawie „Śladami Uczestników”.

Spotkamy się również z himalaistami Piotrem Snopczyńskim i Aleksandrem Lwowem, którzy zaprezentują zdjęcia oraz fragmenty filmów z wyprawy na Gasherbrum II w 1993 roku oraz opowiedzą ciekawe historie z tej ekspedycji.

Porozmawiamy również z Krzysztofem Wielickim i Aleksandrem Lwowem o wyprawie do Afganistanu w Hindukusz w 1977 roku na Kohe Szachaur, której celem było wejście lewym filarem północnej ściany, będzie można również zobaczyć slajdy z tej wyprawy.

Spotkanie poprowadzą red. Piotr Walewski oraz Maciej Pietrowicz z fundacji „Pietrowicz Śladami Uczestników” – dbamy o pamięć uczestników polskich wypraw w Góry Wysokie.

Transmisje na żywo dostępne bezpłatnie na:

Strona internetowa

Facebook

You Tube

Szczegółowy program minutowy PFA 2021 będzie dostępny na stronie internetowej i w wydarzeniu na FB

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Poradniki

Na górę