Noc Muzeów 2021 w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie
Zapraszamy do udziału w tegorocznej Nocy Muzeów w Muzeum Sportu i Turystyki w dniu 15 maja 2021.
Zapraszamy do Muzeum od godziny 17.00.
Poza zwiedzaniem odświeżonej ekspozycji „Dzieje polskiego sportu i olimpizmu”, gdzie zaprezentujemy pamiątki Roberta Kubicy czy Igi Świątek, zachęcamy do wzięcia udziału w szeregu pokazów dyscyplin sportowych. Pokazy rozpoczynamy o godzinie 19.00.
Będzie można spróbować swoich sił w zapasach gdzie gościem specjalnym będzie olimpijczyk Andrzej Supron. Klub Pawła Nastuli przygotował dynamiczny pokaz judo. Będziemy mogli poznać szermierkę, oraz zobaczyć jak wyglądają zawody sportowe w szermierce na wózkach. Profesjonalny sprzęt łuczniczy będzie czekał na każdego kto będzie chciał spróbować swoich sił w strzelaniu do celu.
Agnieszka Brustman poprowadzi szachy symultaniczne w których będzie można zmierzyć się z Mistrzynią Polski. Zachęcamy również do obejrzenia wystawy czasowej o Kazimierzu Górskim oraz odwiedzenia plenerowego parku rzeźby olimpijskiej.
Spotykamy się w siedzibie Muzeum w Centrum Olimpijskim ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, Warszawa.
Program Sportowej Nocy w Muzeum:
– wystawa stała „Historia Sportu Polskiego i Olimpizmu”
– wystawa czasowa „Łączy Nas Kazimierz Górski”
– pokaz zapasów z olimpijczykiem Andrzejem Supronem
– pokaz judo z zawodnikami Nastula Club
– pokaz łucznictwa sportowego
– pokaz szermierki integracyjnej i szermierki na wózkach
– szachy symultaniczne z mistrzynią polski Agnieszką Brustman
– projekcja filmów w kinie Muzeum z cyklu „Sporty Znane i Nieznane”
– warsztaty edukacyjne dla dzieci i dorosłych (wiązanie węzłów żeglarskich, zrób własną pochodnię olimpijską)
Szczegółowy plan z godzinami pokazów dostępny jest na stronie internetowej Muzeum www.muzeumsportu.waw.pl
