Nasz profile

Gospel na Skałce 2021

Kraków

Gospel na Skałce 2021

Gospel na Skałce 2021

W niedzielę 30 maja o godzinie 15:00 odbędzie się  Koncert Gospel na Skałce. Koncert będzie transmitowany na żywo w Internecie (YouTube, Facebook, www.gospelnaskalce.pl). Jest to koncert muzyki gospel w wykonaniu blisko 100-osobowego chóru pod “batutą” znakomitych dyrygentów i wokalistów Anny Madej i Colina Vassell’a (Wielka Brytania).

Wydarzenie jest częścią krakowskiej oferty kulturalnej od 2013 roku. Jest jedynym tego typu wydarzeniem w Polsce. Jego wyjątkowość to wykonawcy, którymi są członkowie małopolskich chórów gospel, którzy na czas wydarzenia łączą głosy w jeden zjednoczony chór. W tym roku będzie można na scenie zobaczyć i usłyszeć reprezentację aż 18 chórów:

 1. Camino
 2. Chór Gospel Alwernia
 3. Gospel Mszana Dolna
 4. DeocentriCity
 5. Faceci w czerni
 6. Gospel nad Rabą
 7. GospelSenior
 8. Gospel Voice
 9. Grodzka Gospel
 10. Joyful Voice
 11. Kraków Gospel Choir
 12. Mistral Gospel Choir
 13. Młodzieżowy Chór Gospel
 14. Saltrom Gospel Choir
 15. Sądecki Chór Gospel
 16. Schola Angeli
 17. Soul’n’Voices
 18. Tarnowski Chór Gos.pl

Celem wydarzenia zawsze było spotkanie – chórów, mieszkańców Krakowa, turystów. Nawet w ubiegłym roku chór stanął za schodach Ołtarza Trzech Tysiącleci na Skałce, chociaż w wirtualnej formie. Wykonał autorski utwór Anny Madej “My Everything” napisany specjalnie na tę okazję. W maju 2021 roku ten cel jest podwójnie istotny. Po ponad roku braku prób i koncertów wszyscy pragniemy się spotkać, zaśpiewać pełna piersią, doświadczyć radości i wypełnić przestrzeń muzyką.

W tym roku motywem przewodnim koncertu jest hasło “Oto czynię wszystko nowe” (Ap 21,5), które oznaczać ma przemianę, świeży start oraz perspektywę przepełnioną nadzieją. 

Wszystkie dodatkowe informacje o koncercie można znaleźć na stronie wydarzenia www.gospelnaskalce.pl lub lajkując wydarzenia na Facebooku – 

facebook.com/gospelnaskalce. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Gospel. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa i objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Kraków

Na górę