Nasz profile

Jak wspominam pierwszy rok?

Rozwój

Jak wspominam pierwszy rok?

Jak wspominam pierwszy rok?

Pierwszy rok studiów był dla mnie ogromnym zaskoczeniem i wyzwaniem. Z ich rozpoczęciem nastąpiło sporo zmian: przeniesienie z mniejszego Słupska do zdecydowanie większego Gdańska, zupełnie nowe otoczenie, akademik i porażająco wyższy poziom nauki na wydziale ETI Polibudy w porównaniu ze szkołą średnią.

Wspominam ogromny stres towarzyszący pewnym zajęciom i ciągła myśl – „tylko nie ja, oby wybrał kogoś innego”. Niestety czasem się nie udawało :). Pamiętam nieraz przewijające się myśli w stylu – „co ja tutaj robię, czy to rzeczywiście odpowiednie miejsce dla mnie i czy dobrze wybrałem te studia”. Dotyczyło to głównie pierwszego semestru. Natomiast po zdaniu pierwszej w życiu sesji przyszło pewne odprężenie, większe poczucie pewności siebie, wcześniejsze myśli odchodziły w zapomnienie.

Zaskoczeniem na minus był wymagany tak wysoki poziom studiów, duuuża ilość nauki. Nieraz wracałem po zajęciach z przekonaniem, że praktycznie nic znów nie skumałem. Na szczęście koledzy mieli podobnie ;), więc nie byłem sam. Wykładowcy często uważali, że to i tamto my już powinniśmy wiedzieć, a jeśli tego nie znaliśmy (nie mieliśmy w szkole średniej) to sobie sami przyswoimy. Zaczęły się prawdziwe studia!

Wojtek, absolwent, informatyka, politechnika

(Wojtek Stoltman)

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Rozwój

Na górę