Nasz profile

Konferencja TEDxUniversityofGdansk WAVE za niecały miesiąc

Patronaty

Konferencja TEDxUniversityofGdansk WAVE za niecały miesiąc

Konferencja TEDxUniversityofGdansk WAVE za niecały miesiąc

TEDxUniversityofGdansk zbliża się wielkimi krokami (czy może raczej falami) i już 11 czerwca odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim. Organizatorzy stopniowo odkrywają karty i zdradzają nazwiska kolejnych Prelegentów i Prelegentek. Jacek Kłosiński, Lidia Chomicz-Mańka, Krzysztof Łukaszuk, Marta Jurczyk, Ania Miler, Natasza Kosakowska-Berezecka – to dopiero połowa listy inspirujących osobowości.

Spotkajmy się na wirtualnej widowni TEDxUniversityofGdansk!

“Interdyscyplinarny charakter konferencji sprawia, że nie ograniczamy się w doborze dziedzin, w jakich specjalizują się nasi Prelegenci i Prelegentki” – zapowiada Tomek Swebocki i Marta Tymińska, nadający kierunek działaniom zespołu ds. Prelegentów i Programu. Dokąd zabiorą nas nieposkromione fale wiedzy? Mamy pierwsze potwierdzone tematy prelekcji!

Jacek Kłosiński mentor przedsiębiorców, trener biznesowym i autor książek – przybliży temat nowej FALI zawodowych przemian, jaką niesie ze sobą mikroprzedsiębiorczość.

Dr Lidia Chomicz-Mańka – która wraz z Zespołem Sensybilizatorów Biologicznych na UG opracowuje nowe leki przeciwnowotworowe – opowie o swojej pasji do chemii i udowodni, że warto płynąć na FALI marzeń o przyszłości bez chorób.

Profesor Krzysztof Łukaszuk – Kierownik Medyczny Klinik Leczenia Niepłodności INVICTA i doktor-pionier z 28-letnim stażem w diagnostyce laboratoryjnej – podejmie intrygujące kwestie genetyki i “człowieka przyszłości”.

Dr Marta Jurczyk – seksuolożka i terapeutka zgłębiająca sferę sprawności w seksualności, zwłaszcza w kontekście osób z niepełnosprawnością intelektualną – przełamie tabu na temat intymności.

Ania Miler – politolożka, kulturoznawczyni, aktywistka i badaczka herstorii kobiet związanych ze Stocznią Gdańską – udowodni, że historia to my.

Natasza Kosakowska-Berezecka – psycholożka międzykulturowa i mediatorka – opowie o równouprawnieniu płci jako o wspólnej sprawie, ważnej nie tylko dla kobiet.

Warto przypomnieć, że wydarzenie ma charakter non-profit i współtworzą je Wolontariusze, w tym studentki i studenci Uniwersytetu Gdańskiego. “To wyjątkowy czas, gdy wszystkie zespoły pracują w pocie czoła i koordynują działania związane nie tylko z wystąpieniami, ale też pozyskiwaniem Partnerów czy patronatów medialnych” – mówi Dr Miłosz Wojtyna z Wydziału Filologicznego UG, inicjator wydarzenia. “Ostatnie tygodnie przygotowań są wyjątkowo intensywne, ale WAVE / FALA entuzjazmu nadal nam towarzyszy i pobudza do działania” – dodaje Justyna Burzyńska, współorganizatorka wydarzenia, zarządzająca Zespołem ds. Komunikacji i Wizerunku.

Bądź na bieżąco:
LinkedIn | Facebook | Instagram | YouTube

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Patronaty

Na górę