Nasz profile

Pierwszy rok – wspomnienia

Poradniki

Pierwszy rok – wspomnienia

Pierwszy rok – wspomnienia

Pierwszy rok był dla mnie pełen nowych wrażeń: zamieszkałam w akademiku, w dużym mieście, poznałam nowych ludzi. Cieszyłam się, że mieszkając bez rodziców będę miała okazję usamodzielnić się i nauczyć się odpowiedzialności, ale wiedziałam też, że to zadanie jest dla mnie wyzwaniem.

Bardzo szybko okazało się, że wykłady są nieobowiązkowe, nudne, w dodatku o późnej porze… Po pierwszym miesiącu przestałam na nie chodzić, ciesząc się mnóstwem wolnego czasu. Niestety, potem nadeszła sesja, która otworzyła mi oczy.

Oblałam wszystkie trzy egzaminy i kolokwium, bo ilość materiału znacznie przerosła ilość czasu na naukę

Oblałam wszystkie trzy egzaminy i kolokwium, bo ilość materiału znacznie przerosła ilość czasu na naukę. Bardzo niezadowolona musiałam przystąpić do sesji poprawkowej i jeszcze raz uczyć się wszystkiego, po raz kolejny mając na to niewiele czasu.

Z jednej strony wiem o tym, że oblanie egzaminu to nie koniec świata, bo zawsze jest kolejna szansa na poprawce, ale okazało się, że systematyczna praca podczas semestru to dziedzina, w której będę się musiała jeszcze dużo nauczyć.

 Ludmiła, absolwentka, Elektronika i Telekomunikacja, politechnika

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Poradniki

Na górę