Nasz profile

W co grają ludzie? od 2 lipca w kinie

Cała Polska

W co grają ludzie? od 2 lipca w kinie

W co grają ludzie? od 2 lipca w kinie

 

Jenni Toivoniemi w swoim debiucie fabularnym tworzy autoironiczny pokoleniowy portret ludzi po trzydziestce, rozdartych między pragnieniem miłości a chęcią robienia kariery i pędem za pieniędzmi. Pomysł na film zrodził się w głowie reżyserki już 10 lat temu, kiedy była jeszcze na studiach. 

Jest już polski zwiastun filmu, który można zobaczyć poniżej.
W KINACH OD 2 LIPCA 2021

Grupa przyjaciół z dzieciństwa postanawia spotkać się po latach i wspólnie świętować urodziny jednej z nich. Pełen nostalgii weekend spędzony w idyllicznie położonym domu na wyspie ma przypomnieć bohaterom czasy, kiedy byli nastolatkami.

To ma być czas tylko dla nich, bez internetu, bez telefonów. Jednak kiedy te modne trzydziestoparolatki wyłączają swoje komórki, ich wewnętrzne moralne kompasy mocno zboczą z właściwych torów.

Wspólnie spędzony czas oraz kryjące się po kątach intrygi i tajemnice zmuszą ich do oceny przeszłości i teraźniejszości oraz zweryfikowania życiowych priorytetów.

Jenni Toivoniemi – urodziła się w 1978 roku. Fińska reżyserka i scenarzystka. Jej krótkometrażowy debiut „The Date” z 2012 roku został doceniony m.in. Nagrodą Jury na Sundance Film Festival oraz Wyróżnieniem w sekcji Generation 14+ na festiwalu w Berlinie. kolejne krótkie metraże pokazywane były na festiwalach w Locarno i Tampere. Pisze również sztuki teatralne. Wraz z Kirsikką Saari napisała scenariusz do pełnometrażowego filmu „Korso” (2014). Ich kolejną współpracą jest film dla dzieci „Sihja– Fly with Me”, który będzie miał swoją premierę w 2020 roku. „W co grają ludzie” to jej reżyserski pełnometrażowy debiut.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę