Nasz profile

Najlepsze lata. Włoski film, świetny na lato. Premiera

Cała Polska

Najlepsze lata. Włoski film, świetny na lato. Premiera

Najlepsze lata. Włoski film, świetny na lato. Premiera

Najlepsze lata” w reżyserii Gabriele Muccino opowiadają przepiękną historię wieloletniej przyjaźni i miłości. To film, który podnosi na duchu i daje dużo pozytywnych emocji, potrzebnych widzom szczególnie w tych trudnych czasach. 

Reżyser do współpracy zaprosił śmietankę włoskiego kina: muzykę stworzył Nicola Piovano, laureat Oscara za najlepszą muzykę filmową do obrazu „Życie jest piękne” Roberta Benigniego, piosenkę przewodnią do filmu nagrał Claudio Baglioni, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli piosenki autorskiej we Włoszech, w obsadzie aktorskiej znalazła się również czołówka włoskiego kina. Główną męską rolę Muccino powierzył Pierfrancesco Favino, którego polska publiczność doskonale zna z takich filmów jak „Suburra„, „Zdrajca” i „Mąż czy żona„, gdzie partnerował Kasi Smutniak.

W „Najlepszych latach” widzowie zobaczą również przepiękną Micaelę Ramazzotti, znaną polskim widzom m.in. z komediodramatu „Zwariować ze szczęścia” czy „Coś pięknego„. Pozostałe role zagrali Kim Rossi Stuart, Claudio Santamaria oraz Nicoletta Romanoff.

W KINACH OD 18 CZERWCA 2021 

Rzym, wczesne lata 80-te. Czworo przyjaciół Gemma, Giulio, Paolo i Riccardo mają po 16 lat, i całe życie przed sobą. Dla każdego z czwórki bohaterów życie zgotowało inny scenariusz, weryfikując, nierzadko brutalnie, ich nastoletnie fantazje czy idee. Jednak nawet to nie stanie na przeszkodzie w próbie odbudowy młodzieńczej przyjaźni.

Od niewinnej młodości aż po blaski i cienie dorosłego życia. Od idealizmu po rozczarowania oraz frustracje. W nowym filmie ceniony włoski reżyser i scenarzysta Gabriele Muccino towarzyszy swoim bohaterom przez czterdzieści lat. Przedstawiając ich losy, tłem czyni pełną politycznych zawirowań najnowszą historię Włoch.

Inspiracją do powstania „Najlepszych lat” były dla mnie klasyki włoskiego kina „Tacy byliśmy zakochani” Ettore Scoli oraz „Życie nie jest łatwe” Dino Risiego. 

– Te filmy pomogły mi zrozumieć kim jesteśmy, skąd pochodzimy, dlaczego jesteśmy dzisiaj tym kim jesteśmy – mówi reżyser, Gabriele Muccino. – W każdym z bohaterów filmu jest trochę mnie. Zaczynając od lęku przed bylejakością, ucieleśnioną przez postać Favino, który chce wybić się w świecie, w którym władza ma fundamentalne znaczenie. W Santamarii jest z kolei ta niedojrzała część mnie, której zawsze się obawiałem jako artysta, strach przed brakiem wystarczającego talentu. Paolo, grany przez Rossiego Stuarta, jest tym, któremu poprzez spokój i kontemplację udaje się podbić serce ukochanej kobiety. We wszystkich tych przypadkach jest trochę mnie.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę