Nasz profile

II Europejski Festiwal Klaunady – Inwazja Klaunów – 26.06, Praga Północ

Warszawa

II Europejski Festiwal Klaunady – Inwazja Klaunów – 26.06, Praga Północ

II Europejski Festiwal Klaunady – Inwazja Klaunów – 26.06, Praga Północ

Cyrkowo – muzyczno – teatralna impreza na Pradze Północ. Na scenach Muzeum Warszawskiej Pragi oraz „Circus Marketu” należącego do Domu Kultury “Praga” pojawią się między innymi Czesław Mozil, Paula Kinaszewska, Bartłomiej Woźniak, a także zwycięzcy ostatniej Mam Talent – duet Marysia i Julian, oraz finaliści tego talent show, grupa MultiVisual. Pojawi się też legendarny „Krakowski Diabeł” – ale w zupełnie nowym wydaniu oraz zwariowana performerka z Berlina – Pina Polar.

Organizatorzy chcą pokazać mieszkańcom i zachęcić do współtworzenia Nowego Cyrku –  cyrku bez zwierząt, zakrawającego o teatr, ale jednocześnie bliskiego ludziom i mówiącego o bieżących sprawach.

PROGRAM:

SOBOTA 26 czerwca 2021 r.

14:00 – koncert „Lunapark Praski” – występują: Czesław Mozil, Paula Kinaszewska, Bartłomiej Woźniak.

Dziedziniec Muzeum Warszawskiej Pragi, przy ul. Targowej 50/52.

To muzyczna uczta dla wielbicieli sztuki cyrkowej. Muzyczny spektakl cyrkowy realizowany w estetyce cyrkowo-folko-punkowej. Artyści improwizują na scenie, opowiadając historię rodziny cyrkowej, która podróżuje w czasie, aby mierzyć się z kryzysami dwudziestolecia: pandemią, zamknięciem scen i teatrów, ekranozą, pikselozą i największym z kryzysów – kryzysem wyobraźni.

bilety https://bit.ly/3gbRNXO

14:00-16:00 warsztaty cyrkowe.

Podwórko Domu Sąsiedzkiego „Moje Szmulki” przy ul. Łochowskiej 39

zapisy: https://tiny.pl/9htjk

15:00 – Cyrkowa Parada – przejdzie ulicami warszawskiej Pragi.

Start z ul. Targowej 50/52, finał w al. Solidarności 55.

Kolorowa parada odwiedzi skwery i podwórka pozostawiając we wszystkich tych miejscach nieskrępowaną, ludzką energię radości, optymizmu, tańca i fiflaków.

trasa parady: https://tiny.pl/9htjb

16:00 – wielki finał Inwazji Klaunów. Spektakl cyrkowo – muzyczno – teatralny: „Futurlandia”.

Circus Market; al. Solidarności 55

Podczas konferencji naukowej „Cyrk przyszłości: imaginaria, fantazmaty, fiflaki, gagi” na zaproszenie fundacji „Zakochana Warszawa” eksperci z całego świata dyskutują o przyszłości rozrywki i szkolnictwa artystycznego, które przeżywa głęboki kryzys.

Młodzi nie chcą się uczyć, nie ufają autorytetom i mistrzom, wpadają w depresję, siedzą przed ekranami, słuchają rapu. W celu ożywienia rynku usług animacyjnych i zreformowania szkolnictwa zostaje powołana nowatorska uczelnia artystyczna – Akademia Magii i Ściemy – łącząca warsztat aktorski (nauka wiersza, piosenka, szermierka, jak zdobyć rolę?), cyrkowy (żonglerka, akrobatyka, kontorsja, psychologia objazdu) ze szkoleniem marketingowym (jak się sprzedać?), społecznym (rewitalizacja przez cyrk) z wiedzą magiczną (rzucanie zaklęć, teleportacja, bilokacja, telepatia, jasnowidzenie, pisanie grantów).

Przygotowania do otwarcia Akademii Magii i Ściemy zostają przerwane przez inwazję cyberklaunów – armii robotów rozrywkowych, które po Dzikiej Stronie Wisły wycinają drzewa i rozpoczynają budowę Futurlandii – Parku Rozrywki Przyszłości. Czy środowisku cyrkowemu, skupionemu wokół idei rewitalizacji poprzez magię i ściemę uda się uratować świat?”

Występują:

Marysia i Julian, zwycięzcy ostatniej edycji programu Mam Talent, MultiVisual (Kamil Dziliński, Tomasz Piotrowski, Michał Szałucho) – finaliści tego talent show, Vincent von Grotesque (Rafał Śpiewak), znany między innymi z roli Krakowskiego Diabła, polska performerka, prosto z Berlina Pina Polar, Maciej Czarski, Antek Borodziuk, Krzysztof Kostera, Aleksandra Olszewska, Anka Dzilińska, Agnieszka Makowska.

Muzyka: Andrzej Izdebski

Reżyseria: Michał Walczak

Koordynacja, produkcja: Katarzyna Szumlas

Bezpłatne wejściówki na pokaz: https://tiny.pl/9ht85

Partnerami projektu są: Dom Kultury „Praga” oraz Muzeum Warszawskiej Pragi.

Zadanie współfinansowane jest ze środków m. st. Warszawa.

Patroni medialni: waw4free, RDC, warszawa.NGO, kuglarstwo.pl, Warszawski Serwis Prasowy

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Warszawa

Na górę