Nasz profile

Koncert – recital wokalny

Trójmiasto

Koncert – recital wokalny

Koncert – recital wokalny

Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na koncert – recital wokalny – duetu Piotr Nowicki – fortepian i Nikolina Gąsior – sopran to propozycja dla miłośników muzyki klasycznej oraz arii operowych.

W programie znajdą się utwory Georga Friedricha Handela, Piotra Czajkowskiego, Sergiusza Rachmaninowa, Dariusa Milhaud, Vincenzo Belliniego, Giacomo Pucciniego oraz Gaetano Donizettiego. Będzie to pierwszy od ponad półtora roku koncert, który odbędzie się w Projektorni na żywo z udziałem publiczności.

Koncert odbędzie się 9 lipca 2021r. o godz. 18.00

Wykonawcy:

Nikolina Gąsior, sopran – w swoim repertuarze posiada arie operowe m. in. Georga Friedricha Haendla, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Vincenzo Belliniego, Gaetano Donizettiego, Giacomo Pucciniego, Piotra Czajkowskiego, Stanisława Moniuszki, Antonina Dvořáka, jak również pieśni kompozytorów XIX i XX wieku oraz partie oratoryjno-kantatowe począwszy od epoki baroku po czasy współczesne.

Występowała na wielu scenach w Polsce i zagranicą. Współpracuje z zespołem wokalno-instrumentalnym Goldberg Baroque Ensemble prowadzonym przez organistę Andrzeja Szadejko, z kompozytorem Adamem Diesnerem („Kaszubskie Te Deum”) oraz współtworzy duet z pianistą Piotrem Nowickim, z którym występuje w repertuarze pieśniarskim i operowym. Wielokrotnie koncertowała z Orkiestrą Kameralną Akademii Muzycznej w Gdańsku, jak również brała udział w licznych projektach organizowanych przez jej pedagogów (prof. Jadwiga Rappe, prof. Przemysław Stanisławski, dr hab. Witosława Frankowska). W swoim dorobku artystycznym posiada nagrania płytowe oraz radiowe.

Piotr Nowicki, fortepian – występował na wielu prestiżowych festiwalach takich jak m.in. Warszawska Jesień, Musica Polonica Nova we Wrocławiu, Festiwal Prawykonań w Katowicach, Sacrum Profanum, Unsound w Krakowie i w Nowym Jorku, Beijing Modern, DCMF w Daegu, Musica Viva w Lizbonie, Ensemble Europa w Kolonii, C3 w Berlinie, Klang Festival w Kopenhadze, Loop Festival w Brukseli, Musische Nuove Festival w Palermo, Kontrasty we Lwowie, Arena Festival w Rydze, aXes w Krakowie, Kody w Lublinie, Musica Moderna w Łodzi, Audio-Art w Krakowie, Ad Libitum w Warszawie, Festiwalu Dni Muzyki Nowej i Nowe Fale w Gdańsku, Festiwal Dialogu Czterech Kultur w Łodzi oraz na Komeda Jazz Festiwal w Słupsku. Koncertował w Stanach Zjednoczonych, Australii, Chinach, Korei Pd., Wielkiej Brytanii, Włoszech, Belgii, Holandii, Niemczech, Danii, Finlandii, Estonii, Litwie, Łotwie, Ukrainie, Gruzji, Słowacji, Czechach, Rosji, Turcji i Izraelu.

Od 2002 roku współtworzy zespół Kwartludium specjalizujący się w wykonywaniu muzyki najnowszej. W latach 2003-2013 Piotr Nowicki był również członkiem polsko-niemieckiego zespołu European Workshop for Contemporary Music powołanego przez Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień oraz Niemiecką Radę Muzyczną. Zespół pod kierunkiem wybitnego niemieckiego dyrygenta Rudigera Bohn’a wystąpił na wielu prestiżowych festiwalach muzyki współczesnej w Polsce, Niemczech i na Ukrainie prezentując dzieła zaliczane do klasyki awangardy XX wieku, jak również te najnowsze, napisane specjalnie na ten skład.

Zgodnie z rozporządzeniem ministerstwa liczba miejsc na widowni jest ograniczona, należy zachować dystans 1,5 metra odległości pomiędzy widzami. Przypominamy także o konieczności zakrywania ust i nosa.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Trójmiasto

Na górę