Nasz profile

Pokazy specjalne Annette równolegle ze światową premierą w Cannes

Cała Polska

Pokazy specjalne Annette równolegle ze światową premierą w Cannes

Pokazy specjalne Annette równolegle ze światową premierą w Cannes

Pokazy specjalne Annette równolegle ze światową premierą w Cannes. Bezprecedensowe wydarzenie w polskich kinach już 6 lipca!

Takiego wydarzenia w naszych kinach jeszcze nie było. Po raz pierwszy w historii polscy widzowie wraz z gośćmi otwarcia festiwalu w Cannes będą mogli uczestniczyć w światowej premierze Annette, najnowszego filmu z Adamem Driverem i Marion Cotillard w reżyserii Leosa Caraxa. To bezprecedensowe wydarzenie zawdzięczamy Gutek Film, wieloletniemu partnerowi MFF Nowe Horyzonty. Seans Annette jest doskonałą rozgrzewką przed tegoroczną edycją festiwalu!

6 lipca o godzinie 21:00 rozpocznie się światowa premiera Annette w Cannes i równocześnie wyjątkowy pokaz w ponad 100 kinach w Polsce. Podczas gdy Adam Driver i Marion Cotillard pojawią się na czerwonych schodach, polscy widzowie zasiądą w kinowych fotelach i doświadczą tych samych canneńskich emocji, odkrywając jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku. Bilety na to niepowtarzalne wydarzenie są już dostępne w sprzedaży.

Leos Carax to autor doskonale znany nowohoryzontowiczom. Holy Motors w jego reżyserii było jednym z największych przebojów 12. edycji festiwalu, a w 2013 roku, podczas pokazów repertuarowych w całej Polsce, zgromadziło tysiące widzów przed ekranami i zebrało ekstatyczne recenzje. Annette to wielki powrót Caraxa i pierwszy film anglojęzyczny w jego karierze.

Twórca Holy Motors powraca do swoich neobarokowych korzeni i szalonych, wyrafinowanych inscenizacyjnie historii o miłości pokroju Złej krwi i Kochanków na moście. Carax rozprawia tu o zazdrości, chciwości, ciemnych stronach ludzkiej natury, czasami niespodziewanie upodabniając głównego bohatera do… siebie i rozliczając się ze swoją przeszłością.

Połączenie wyobraźni Caraxa i braci Mael z zespołu Sparks daje oszałamiający efekt, tak jakby to niezwykłe trio chciało dać nam w tych przedziwnych, pandemicznych czasach coś unikalnego, dającego się docenić jedynie na dużym ekranie. Wielkie, zapierające dech w piersiach, natchnione widowisko – zachwala Annette dyrektor MFF Nowe Horyzonty, Marcin Pieńkowski.

Annette to prezent, którego wyczekiwali miłośnicy kina, muzyki i kultury, za którymi tęskniliśmy przez ostatni rok – powiedział dyrektor festiwalu w Cannes, Pierre Lescure. Z kolei dyrektor artystyczny festiwalu, Thierry Fremaux, dodał, że organizatorzy nie mogli wymarzyć sobie piękniejszego i bardziej spektakularnego powrotu do Pałacu Festiwalowego. Annette Leosa Caraxa jest uosobieniem tego, czym jest kino – podsumował Fremaux.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę