Nasz profile

„Choinka w łagrze”. Spotkanie autorskie z o. Andrzejem Madejem

Trójmiasto

„Choinka w łagrze”. Spotkanie autorskie z o. Andrzejem Madejem

„Choinka w łagrze”. Spotkanie autorskie z o. Andrzejem Madejem

21 lipca o godzinie 19.00 w Oblackim Centrum Edukacji i Kultury odbędzie się spotkanie z autorem tomiku pt. „Choinka w łagrze” o. Andrzejem Madejem OMI.

„Ważną rolę odgrywają w tym zbiorku odwołania do totalitarnej przeszłości byłego ZSRR. W krajobrazie postsovieticum (Ukraina, Turkmenistan) brat Andrzej mieszka już niemal 30 lat. Ma bolesną wiedzę o zniszczeniach, jakie dokonały się w życiu udręczonych ideologią ludzi. Przejmujący wiersz „Choinka w łagrze” stał się tytułem zbiorku i ma symboliczny wymiar- zawsze można znaleźć okruchy nadziei, bez względu na to gdzie się jest”. – Anna Korecka-Zapadka

Spotkanie odbędzie się w sali wielofunkcyjnej.

WSTĘP WOLNY

Więcej info na:

www.elzbietanska.pl

www.facebook.com/oblackiecentrum

o. Andrzej Madej OMI – ksiądz poeta. Urodził się 6 października 1951 w Kazimierzu Dolnym. Po ukończeniu szkoły średniej zdecydował się wstąpić do zakonu oblatów. Uczęszczał do seminarium duchownego w Obrze. Po jego ukończeniu otrzymał święcenia kapłańskie 19 czerwca 1977. Pracował następnie na terenie Polski, po czym został posłany na misje. Zapoczątkował w 1984 ewangelizację podczas festiwalu rockowego w Jarocinie.

29 września 1997 po utworzeniu Misji „sui iuris” został przez papieża Jana Pawła II mianowany przełożonym misji „sui iuris” Turkmenistanu – i tym samym został jej pierwszym zwierzchnikiem.

1 marca 2019 wziął udział w wizycie Ad limina apostolorum w Watykanie z papieżem Franciszkiem wraz z biskupami Kazachstanu, oraz przedstawicielami Kościoła z Azji środkowej.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Trójmiasto

Na górę