Nasz profile

A jeśli starzenie się to choroba… I to choroba uleczalna?

Książki

A jeśli starzenie się to choroba… I to choroba uleczalna?

A jeśli starzenie się to choroba… I to choroba uleczalna?

Ocena: 4,5/5

Jak żyć długo?

dr David A. Sinclair i Matthew LaPlante

Znak, Kraków 2021

Żyjemy w przekonaniu, że starzenie się jest nieuniknione. Co jednak, jeśli wszystko, co dotychczas wiedzieliśmy o tym procesie, było mylne? 

Doktor David Sinclair, światowy autorytet w dziedzinie genetyki i długowieczności, twierdzi, że starzenie się to choroba, którą można leczyć.

Autor przedstawia badania, które uświadamiają nam, że możemy spowolnić, a nawet odwrócić ten proces. Udziela nam również praktycznych porad i przekonuje, że czasem wystarczą małe zmiany w codziennym trybie życia, by zachować młodość i zdrowie na dłużej.

To najbardziej wizjonerska książka o starzeniu się, jaką kiedykolwiek czytałem.

DEAN ORNISH, doktor nauk medycznych, założyciel i przewodniczący Preventative Medicine Research Institute, autor bestsellerów z listy „New York Timesa”.

Mają Państwo w ręku jedną z najlepszych dostępnych dzisiaj książek poświęconych zdrowej długowieczności. Zachęcam do lektury i cieszenia się długim, zdrowym życiem!

JOANNA BENSZ – prezes Longevity Center i współzałożycielka International Institute of Longevity.

Więcej na temat książki plus recenzja w podcaście naczelnej https://stacjazmiana.pl/. Polecamy książkę i zachęcamy do poznania badań naukowych dotyczących długowieczności.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Książki

Na górę