Nasz profile

Startuje GDG Cloud Krakow Meetup – powered by GFT & Sabre

Kraków

Startuje GDG Cloud Krakow Meetup – powered by GFT & Sabre

Startuje GDG Cloud Krakow Meetup – powered by GFT & Sabre

We wtorek, 9 listopada w Krakowie, w siedzibie Sabre przy ul. Tischnera 8, odbędzie się Google Developer Group Cloud Kraków Meetup.

Jest to spotkanie przeznaczone dla wszystkich, którzy interesują się technologią chmury obliczeniowej, a w szczególności dla programistów i specjalistów IT korzystających na co dzień z produktów i usług Google. Na scenie wystąpią eksperci chmurowi z GFT Poland oraz Sabre Polska.

Agenda spotkania
17:30 – Powitanie uczestników i networking
18:00 – Jak zbudować bank wirtualny w chmurze – Jarosław Szczepankiewicz, GFT
18:45 – Cloud CI/CD w skali przedsiębiorstwa: wszystko, co musisz wiedzieć – Grzegorz Pietrzyk, Sabre Polska
19:30 – Networking i poczęstunek

Celem spotkania jest zbudowanie w regionie społeczności, która będzie wpływać na przyszłość przetwarzania w chmurze Meetup posłuży wymianie wiedzy pomiędzy uczestnikami pod okiem specjalistów wdrażających na co dzień chmurę Google Developers Groups (GDG) pracuje nad rozwijaniem nowoczesnych technologii Google Cloud od 10 lat Forum rozwoju chmury obliczeniowej w Krakowie GDG (Google Developers Groups) zrzesza osoby z całego świata korzystające z produktów i usług Google, oraz zainteresowane zdobywaniem i dzieleniem się wiedzą o technologiach chmurowych. Grupa regularnie organizuje spotkania, konferencje i hackathony.

Krakowska edycja GDG będzie odbywać się raz w miesiącu. Celem pierwszego spotkania jest przygotowanie gruntu pod kolejne meetupy, podczas których programiści i specjaliści IT będą rozwijać swoje umiejętności w obszarze jednej z najszybciej ewoluujących technologii. Krakowski meetup jest darmowy i otwarty dla wszystkich – jednak ze względu na pandemiczne ograniczenia obowiązuje rejestracja na wydarzenie.
Jesteśmy strategicznym partnerem Google i wiemy, jak istotna w rozwoju kompetencji chmurowych jest możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń z praktykami i specjalistami. Mamy nadzieję, że krakowskie spotkania uwolnią drzemiącą w młodych ludziach kreatywność i wpłyną na jakość ich pracy oraz umiejętności – mówi Sebastian Drzewiecki, prezes zarządu Sabre Polska.

Sabre ma w swoich szeregach wielu ekspertów w zakresie usług chmurowych Google. W oddziałach firmy pracuje 125 osób posługujących się certyfikatem Google Cloud Platform (GCP), które spędziły w sumie 70 tys. godzin na szkoleniach organizowanych przez Google. To drugi wynik na świecie.

Wymiana wiedzy i budowanie społeczności

Pierwsze spotkanie GDG Cloud Kraków będzie poświęcone tematyce budowania i zarządzania skalowalną infrastrukturą chmury, konteneryzacji, Kubernetes, przetwarzaniu danych, uczeniu maszynowemu i inżynierii oprogramowania.

Spotkania GDG mogą stać się prawdziwą platformą rozwoju innowacji w Krakowie. Mamy tego świadomość i dlatego z dużym zaangażowaniem wspieramy inicjatywę, która ułatwia nawiązywanie kontaktów między ludźmi o podobnych zainteresowaniach i potrzebach dzielenia się praktyczną i specjalistyczną wiedzą. Jako jeden z najszybciej rozwijających się partnerów Google Cloud na świecie jesteśmy dumni, że możemy umacniać to środowisko – mówi Tomasz Smoleński, Head od Growth w GFT Poland.

Kolejne spotkania GDG skoncentrują się na konkretnych problemach i zagadnieniach związanych z technologiami chmurowymi. Grupa będzie organizować też tzw. festiwale dla programistów, podczas których uczestnicy dowiedzą się więcej o tworzeniu oprogramowania przy użyciu narzędzi i technologii Google lub społeczności open-source.

Więcej informacji oraz bilety dostępne na stronie wydarzenia.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Kraków

Na górę