Nasz profile

W tym tygodniu Gdańsk stanie się międzynarodową stolicą breakdance

Trójmiasto

W tym tygodniu Gdańsk stanie się międzynarodową stolicą breakdance

W tym tygodniu Gdańsk stanie się międzynarodową stolicą breakdance

W ponad 30 krajach odbywały się kwalifikacje do imprezy, która już w sobotę (6 listopada 2021) odbędzie się w gdańskiej Ergo Arenie. Polska jest gospodarzem Światowego Finału najbardziej prestiżowych zawodów breakdance. 18. edycja Red Bull BC One przyciągnie do naszego kraju czołówkę dyscypliny.

Tancerze (b-boys i b-girls) mierzyć się będą w pojedynkach 1 na 1, dopingowani przez międzynarodową publiczność zgromadzoną na miejscu i oglądającą transmisję. Wśród walczących o tytuł Mistrza Świata jest dwoje Polaków: b-girl Paulina z Wrocławia i b-boy Thomaz z Warszawy.

Breakdance to bez wątpienia najbardziej widowiskowa forma tańca, ale także dyscyplina sportu, która w 2024 roku zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Nieodzownym elementem breakingu jest rywalizacja, i to właśnie taneczne bitwy w wykonaniu najlepszych zawodników ze świata oglądać będzie można już w najbliższą sobotę w Ergo Arenie w Gdańsku. To wydarzenie bez precedensu w naszym kraju – od 2004 roku Światowy Finał Red Bull BC One odbywał się już m.in. w Brazylii, Japonii, Francji czy USA, teraz zagości w Polsce.

B-girl Paulina poses for a portrait during the shooting of the announcement clip of the Red Bull BC One World Final 2021 in Gdansk, Poland on September 24, 2020

Walka o mistrzowski pas rozegrana zostanie w systemie pucharowym, a przystąpi do niej 16 najlepszych kobiet i 16 najlepszych mężczyzn. Na rodzimej ziemi wystąpią Paulina Starus, czyli b-girl Paulina oraz Tomasz Domański – b-boy Thomaz. Obydwoje w przeszłości mieli już szansę zmierzyć się w Światowym Finale imprezy, jednak tytuł zwycięzcy Red Bull BC One jest jeszcze przed nimi. Jak mówi Paulina tuż przed sobotnimi zawodami: „Tu wszystko może się wydarzyć. Doping kibiców potrafi zanieść naprawdę wysoko. Bardzo się cieszę, że wreszcie na żywo kibicować będą mi mogli moi bliscy”. Wśród publiczności spodziewać się można również gwiazd sportu i mediów.

O tym, czy do naszych reprezentantów dołączą kolejni, dowiemy się w czwartek podczas „bitwy ostatniej szansy” dla krajowych zwycięzców. Sobotnie wydarzenie poprzedzą bowiem odbywające się w Teatrze Szekspirowskim warsztaty taneczne, panele dyskusyjne i wspomniany „Last Chance Cypher”.

Wydarzenia będą transmitowane, a do sprzedaży została przeznaczona 2 pula biletów. Więcej informacji: redbull.pl/bcone. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Harmonogram:

· Red Bull BC One Camp czyli warsztaty, panele dyskusyjne i ostatnie eliminacje: 4-6 listopada (Teatr Szekspirowski);

· Światowy Finał Red Bull BC One: 6 listopada (Ergo Arena); otwarcie bram: 15:30, rozpoczęcie zawodów: 17:30.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Trójmiasto

Na górę