Nasz profile

Warsztaty z cerowania artystycznego zamiast Czarnego Piątku

Warszawa

Warsztaty z cerowania artystycznego zamiast Czarnego Piątku

Warsztaty z cerowania artystycznego zamiast Czarnego Piątku

Jak w artystyczny sposób zacerować dziurę w ubraniu, stworzyć danie z rosnących dziko roślin lub odrestaurować ulubione buty? Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie, jak co roku w związku z Czarnym Piątkiem, przeciwstawia się nadmiernemu kupowaniu i proponuje alternatywny sposób spędzenia czasu.

W Laboratorium Dobrej Konsumpcji odbędą się warsztaty z ekspertkami i ekspertami, prowadzone w zrównoważonym duchu. Będzie można również obejrzeć dokument „Rewolucja 25%” prezentujący koncepcję jak wyjść z kryzysu klimatycznego. Nie zabraknie manualnych robótek, dawki wiedzy na temat niemarnowania wody i dobrej kuchni!

Zapraszamy 27 listopada do Marzycieli i Rzemieślników w Warszawie.

Program Laboratorium Dobrej Konsumpcji

Kiedy: 27 listopada, godz.: 14:00 – 19:00, wstęp bezpłatny, zarejestruj się!

Gdzie: Marzyciele i Rzemieślnicy. Dom Innowacji Społecznych III p. Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25, 00-028 Warszawa

W trakcie wydarzenia będzie można wziąć udział w warsztatach, obejrzeć film dokumentalny Dries Coomans i Bastiaan Lochs „Rewolucja 25%” a także porozmawiać z ekspertami z FKO. Pokaz filmu rozpocznie się o godz. 16:00, 17:00 i 18:00 – wstęp wolny, nie wymaga rejestracji.

Ilu ludzi trzeba przekonać, żeby zmienić myślenie całego społeczeństwa? Gospodarka oparta na zasadzie „weź, wytwórz, zużyj, wyrzuć” niszczy planetę i środowisko naturalne, które utrzymuje nas przy życiu. Konieczne są systemowe zmiany. Film „Rewolucja 25%” pokazuje to, co możemy zrobić tu i teraz, wystarczy 25% przekonanych.

Warsztaty do wyboru:

1. Renowacja obuwia z Maciejem Bonczakiem – szefem pracowni Wosh Wosh
Podczas warsztatu dowiesz się w jaki sposób zadbać o swoje obuwie. Będziesz mieć także możliwość odnowy swojego „znoszonego” obuwia.
Godz. 14:00 – 15:00 i 15:30 – 16:30

2. Domowy kompostownik z Joanną Baranowską z „Organiczni.eu”
Podczas warsztatów wykonasz z pomocą ekspertki domowy kompostownik. Joanna opowie, dlaczego kompostowanie jest ważne i jak skutecznie kompostować w warunkach domowych.
Godz. 16:30 – 18:30

3. Dzika kuchnia z Mead Ladies
Podczas warsztatów z dziewczynami z Mead Ladies, będziesz mieć okazję do przyrządzenia dwóch niecodziennych potraw. Wszystko za sprawą dzikich i naturalnych składników, które ubogacą potrawy. Będzie zdrowo i smacznie!
Godz. 17:00 – 19:00

4. Cerowanie artystyczne z Zaradne
Naprawianie wcale nie musi być nudne, a zwłaszcza jeśli mówimy o cerowaniu artystycznym. Na warsztatach poznasz techniki kreatywnego „zalepiania” dziur.
Godz. 14:00 – 16:00

5. Zrób sobie woskowijkę z Julią Wizowską z Na Nowo Śmieci
A jakby tak zamiast plastikowych foliówek spożywczych i pudełek, użyć kawałka bawełnianego materiału pokrytego woskiem pszczelim? Woskowijki idealnie sprawdzają się jako zamiennik plastikowych opakowań i są bardzo praktyczne.
Godz. 14:00 – 15:30

6. Haft z Zaradne
Będziesz będzie miała możliwość zapoznania się z techniką haftu poprzez wyhaftowanie liter. Zwieńczeniem pracy będzie wyhaftowanie przez Ciebie hasła związanego z sytuacją polskich szwaczek.
Podczas warsztatów zapoznasz się z techniką haftowania liter. Na warsztatach porozmawiamy także o przemyśle odzieżowym w Polsce. Zwieńczeniem pracy będzie wyhaftowanie przez Ciebie hasła związanego z sytuacją polskich szwaczek.
Godz. 16:00 – 19:00

Na warsztaty obowiązują zapisy – zgłoszenia przyjmujemy do 21 listopada (niedziela) do godz. 24.00.

Wyniki rekrutacji na warsztaty wyślemy drogą mailową do 25 listopada (czwartek) do godz. 16.00.

 

W Unii Europejskiej żyjemy tak, jakbyśmy mieli do dyspozycji nie jedną planetę, a 2,8 Ziemi. Nasze pojedyncze decyzje zakupowe mają znaczenie – swoim wyborem albo napędzamy konsumpcjonizm, albo spowalniamy jego wzrost. Wpływamy w ten sposób pośrednio na zużycie ograniczonych zasobów wodnych na świecie. Do wyprodukowania 1 kg wołowiny zużywa się aż 15 000 litrów wody, nowej pary jeansów 8 000 litrów wody, a samochodu ok. 400 000 litrów. Podczas Laboratorium Dobrej Konsumpcji będziemy zwracać również uwagę na kwestie produkcji żywości, a także jej niemarnowania

Warsztaty zostały pomyślane w taki sposób, aby uczestnicy nauczyli się przydatnych umiejętności, które mogą wykorzystać w życiu codziennym. Wśród prowadzących: Joanna Baranowska z „Organiczni.eu”, Kaja Nowakowska z Mead Ladies, Aleksandra Michno z Zaradne, Julia Wizowska z Na nowo śmieci oraz Maciej Bonczak z Wosh Wosh.

Podczas spotkania będziemy również zwracać uwagę na kwestie praw pracowniczych i sytuację w jakich znajdują się często szwaczki szyjące nasze ubrania zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Już niebawem w Warszawie i Krakowie pojawi się wielkoformatowe zdjęcie haftu Moniki Drożyńskiej z hasłem „Zysk nie wyzysk” nawiązujące do sytuacji szwaczek. Praca artystki mogła pojawić się w przestrzeni miejskiej, dzięki darczyńcom, którzy przekazali 1% swojego podatku.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Warszawa

Na górę