Nasz profile

Pobiegli dla Niepodległej. Wciąż można wziąć udział w edycji wirtualnej biegu

Cała Polska

Pobiegli dla Niepodległej. Wciąż można wziąć udział w edycji wirtualnej biegu

Pobiegli dla Niepodległej. Wciąż można wziąć udział w edycji wirtualnej biegu

Prawie 1000 osób wzięło udział w Biegnę dla Niepodległej, biegu, który został rozegrany na ulicach Białegostoku. Biegacze rywalizowali na dwóch dystansach 1918 metrów oraz 10 kilometrów. W ten sposób uczcili rocznicę odzyskania Niepodległości. Na krótszym dystansie zwyciężył Michał Dzienisik, natomiast w biegu głównym najszybciej do mety dotarł Damian Świerdzewski. Najlepszą kobietą natomiast była Ewa Jagielska.

Przed rozpoczęciem rywalizacji sportowej uczestnicy odśpiewali hymn. – Jesteśmy przyzwyczajeni do oficjalnych uroczystości natomiast tego dnia powinniśmy się cieszyć, ponieważ jest to wesoły dzień – powiedział przed startem Grzegorz Kuczyński, Prezes Fundacji Białystok Biega.

Na ulicach Białegostoku wśród biegaczy dominowały barwy narodowe. – Jestem zadowolona, że mogę uczestniczyć w takim wydarzeniu. Organizacja jest jak zawsze na najwyższym poziomie. Nic tylko biegać – stwierdziła Pani Aneta jedna z uczestniczek Biegnę dla Niepodległej.

Pierwszy bieg odbył się na symbolicznym dystansie 1918 metrów, czyli roku odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wystartowały w nim zarówno rodziny z dziećmi jak i starsi biegacze. Po nich na starcie stanęli uczestnicy biegu na dystansie 10 kilometrów. Trasa była zróżnicowana i przebiegała głównymi ulicami miasta oraz przez park Planty.

Biegnę dla Niepodległej Wirtualnie

Organizatorzy wyszli także naprzeciw osobom, które nie mogły tego dnia uczestniczyć w biegu i zorganizowali wirtualną edycję wydarzenia. Dystans 10 kilometrów można pokonać w dowolnym miejscu a wynik przesłać poprzez specjalną platformę. – W ubiegłym roku, kiedy nie mogliśmy spotkać się na starcie w tradycyjny sposób, zorganizowaliśmy bieg wirtualny. Wzięło w nim udział ponad 1600 osób. Wiemy natomiast, że w 2020 roku zdecydowana większość uczestników biegu wirtualnego nie była z Podlaskiego. Zakładam więc, że nie będą mieli możliwości wystartowania z nami w tradycyjny sposób. Dlatego zdecydowaliśmy się, aby, obok biegu stacjonarnego, zorganizować bieg wirtualny. Po liście startowej widzę, że to było słuszne założenie.

Jest też spora grupa osób, która z różnych przyczyn nie może wziąć udziału w biegu 11 listopada, a bardzo chcą upamiętnić odzyskanie niepodległości na biegowo – to właśnie dla tych zawodników jest propozycja biegu wirtualnego – mówi Grzgorz Kuczyński, Prezes Fundacji Białystok Biega.

Wyzwanie trwa do 21 listopada. Każdy z uczestników, który zarejestruje się poprzez stronę www.biegnedlaniepodleglej.pl i wniesie opłatę startową w kwocie 65 złotych będzie mógł pobrać numer startowy a także otrzyma pakiet startowy z medalem oraz technicznymi skarpetami.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę