Nasz profile

Rozwój

Google na plus

Google na plus

Social Media ewoluują bez przerwy. Jeszcze niedawno popularna była Fotka.pl czy Nasza Klasa. Obecnie mamy boom na Facebooka, ale czy potrwa to długo?

Od niedawna gigant Mountain View, czyli Google wprowadził na rynek nową usługę – Google+. Jest to warstwa społecznościowa, która łączy usługi udostępniane przez firmę Google w wielką sieć.

Na szczęście nie jest to kolejny klon FB czy NK. A czym jest Google+ najlepiej opisują to jego twórcy:

Te wszystkie rzeczy, które przesyłamy i udostępniamy sobie na co dzień w internecie, stanowią olbrzymią część interakcji między użytkownikami. Uważamy, że można ją znacznie uprościć i dlatego właśnie pracowaliśmy nad dodaniem paru nowych funkcji do Google. Dzięki nim kontakty między ludźmi w internecie będą bardziej przypominać te z „rzeczywistego” świata. Mamy nadzieję, że to, co zrobiliśmy do tej pory, przypadnie Wam do gustu, ale w planach mamy jeszcze więcej nowości!

Co wyróżnia Google+, czego nie mają inni?

Kręgi znajomych

Nie każdą informacją chcemy się dzielić ze wszystkimi. Udostępniamy rzeczy tylko wybranym osobom w sieci. Kręgi to naturalny sposób na podział znajomych osób – tak jak w życiu. Osoba poznana na sobotniej imprezie trafi do innego kręgu niż rodzice, a ci z kolei do innego niż szef z pracy.

Sparks (Iskry)

Funkcja Iskry szuka filmów i artykułów, które mogą Ci się spodobać. Gdy będziesz mieć wolną chwilę, zawsze będzie na Ciebie czekać coś do obejrzenia, przeczytania czy udostępnienia znajomym.

Spotkania

Dzięki tej funkcji możemy zorganizować spotkanie i porozmawiać ze znajomymi w twarzą w twarz przez wideo (wideoczat, wideokonferencję).

Co jeszcze daje Google+?

Nieograniczoną ilość miejsca w Picasie na zdjęcia o wielkości nieprzekraczającej 2048×2048 (dla nieposiadających konta w Picasie 800×800) pikseli, dla zdjęć powyżej tego rozmiaru ograniczeniem jest 1GB.

Nieograniczoną ilość filmów, których długość nie przekracza 15 minut.

Mobilna wersja Google+

Google udostępniło aplikację Google+ na komórki, dzięki czemu możemy być w kontakcie ze znajomymi gdziekolwiek jesteśmy (o ile mamy wykupiony pakiet internetu i odpowiedni smartphone).

W tej aplikacji możemy przesyłać zdjęcia z telefonu bezpośrednio do Google+ i udostępniać je znajomym. Ciekawą funkcją w wersji mobilnej jest funkcja Czat, która jest wygodniejsza niż wysyłanie SMS-ów do kilku osób, bo przypuśćmy, że z kilkoma znajomymi próbujesz umówić się na imprezę czy do kina, a dzięki funkcji Czat wszystkie rozmowy ze znajomymi są łączone w jeden prosty czat grupowy, więc nie trzeba tracić pieniędzy na kolejne SMS-y :).

Zainteresowanych odsyłam na stronę informacyjną Google+

Absolwent Politechniki Gdańskiej na wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej o specjalności Informatyka Stosowana. Miłośnik otwartych rozwiązań, dlatego pracuje gównie na dystrybucjach Linuksa, które często wdraża u klientów, głównie jako serwery plików, baz danych, usług webowych jak również systemów kopii bezpieczeństwa. Jego pasją jest tworzenie stron internetowych oraz budowanie robotów i druk 3D. Bierze udział w rozwoju aplikacji ownCloud oraz systemu OpenMediaVault. Jestem członkiem Tlug-u, Hacker: Space Trójmiasto oraz Fab Lab Trójmiasto. Prowadzi warsztaty oraz prezentacje z Arduino, Banana PRO, Raspberry Pi oraz budowy drukarek 3D. Umie pisać i o tym co wie, a wie bardzo dużo, pisze u nas!

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Rozwój

Na górę