Nasz profile

Jubileuszowa Script Fiesta 10 NADCHODZI!

Aktualności

Jubileuszowa Script Fiesta 10 NADCHODZI!

Jubileuszowa Script Fiesta 10 NADCHODZI!

Jedyny w Polsce – i jeden z największych w tej części Europy – festiwal scenarzystów powraca w nowej, odświeżonej odsłonie, by edukować, inspirować i wyciskać siódme poty z młodych adeptów tajemnej sztuki scenariopisarstwa! Tym razem wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w dniach 31.03-3.04.2022 w Kinie Elektronik i Warszawskiej Szkole Filmowej, a jego przedłużeniem będzie edycja online zaplanowana na platformie Think Film od 4.04.-17.04.2022 r.

W konkursie zmierzą się ze sobą polskie filmy fabularne, które miały swoją premierę kinową lub cyfrową w ciągu ostatnich 12 miesięcy (licząc od 1 grudnia 2020 roku). Produkcje do konkursu zgłaszać mogą zarówno producenci, reżyserzy, jak i sami scenarzyści, w porozumieniu z producentem. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30.12.2021 r. o godzinie 16:00.

– Liczymy, że Konkurs okaże się jednym z kamieni milowych na drodze do wyznaczenia nowych standardów postrzegania profesji i pomoże w wydobyciu scenarzystów z cienia – zapewnia Przemek Glajzner.

OSTATNIA SZANSA! KONKURS NA NAJLEPSZY SCENARIUSZ POLSKIEGO FILMU FABULARNEGO!

  1. edycji festiwalu Script Fiesta towarzyszyć będzie nowa, wyjątkowa inicjatywa, która ma spory potencjał, by nieźle namieszać nie tylko w środowisku scenarzystów, ale w branży audiowizualnej w ogóle.

Pozostając – nomen omen – w duchu takich szczytnych akcji jak „Scenarzysta nie jest duchem” (zapoczątkowanej przez wieloletniego partnera Festiwalu, Gildię Scenarzystów Polskich), Script Fiesta ogłasza pierwszą odsłonę KONKURSU NA NAJLEPSZY SCENARIUSZ POLSKIEGO FILMU FABULARNEGO!

– Przy okazji 10. edycji chcemy jeszcze silniej docenić pracę scenarzystek i scenarzystów w Polsce – podkreśla Przemek Glajzner. – Organizacja konkursu głównego, w którym nagroda powędruje właśnie do autora najlepszego scenariusza polskiego filmu fabularnego z ostatniego roku, to wyraz uznania dla całego środowiska.

– To będzie naprawdę wielkie przedsięwzięcie, bo przecież walczymy nie tylko o poprawę statusu scenarzystów w branży, ale też o zwiększanie świadomości o ich roli w całym łańcuchu produkcji filmowej – dodaje Malwina Czajka.

W ramach Konkursu przewidziane są mistrzowskie lekcje i spotkania case study z autorami najlepszych scenariuszy konkursowych filmów. Zwiększy się przez to również liczba pokazów filmowych – wraz z 10. edycją Script Fiesta przekształca się w pełnoprawny festiwal filmowy.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę