Nasz profile

Bałtycki Festiwal Nauki już niebawem!

Aktualności

Bałtycki Festiwal Nauki już niebawem!

Bałtycki Festiwal Nauki już niebawem!

Laboratoria i pracownie naukowe Politechniki Gdańskiej po raz kolejny staną otworem przed wszystkimi, którzy chcieliby poznać ich tajemnice. Zapraszamy do odwiedzenia uczelni podczas Bałtyckiego Festiwalu Nauki! W dniach 24-28 maja zaplanowano prawie dwieście różnych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Znajdą się wśród nich warsztaty i pokazy laboratoryjne, prezentacje multimedialne, wycieczki, pikniki naukowe, wykłady i dyskusje. W ich przygotowanie zaangażowali się pracownicy i studenci wszystkich wydziałów oraz innych uczelnianych jednostek.

Wydarzenia związane z festiwalem zostały podzielone na 24 dyscypliny, z których każdy wybierze dla siebie coś fascynującego. Goście Politechniki Gdańskiej będą mogli zgłębić tajniki nauk przyrodniczych, informatyki, elektrotechniki czy ekonomii. Otrzymają też szansę zwiedzenia kampusu uczelni na hulajnodze i spróbują wydostać się z Escape Roomu. Podczas Politechnicznego Pikniku Nauk o Ziemi „GEOsfera” każdy będzie mógł poznać metodę płukania złota znaną z filmów i powieści o Dzikim Zachodzie. Naukowcy z Wydziału Chemicznego zaproszą do zabawy kolorowym śniegiem w środku wiosny, zorganizowany zostanie konkurs strzelecki bez użycia amunicji, a maklerzy giełdy papierów wartościowych przedstawią ABC początkującego inwestora.

W Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość odbędą się warsztaty z fraktalami, kostkami Rubika i japońskimi liczydłami – sorobanami. Nie zabraknie także organizowanego od wielu lat „Ogródka matematycznego” – pikniku połączonego z zadaniami rozwijającymi wyobraźnię geometryczno-przestrzenną oraz Przystanku „Planszówki”, czyli stanowiska z grami dla dzieci w różnym przedziale wiekowym. Podczas prezentacji w Bibliotece Głównej PG można będzie zapoznać się z ideą Otwartych Zasobów Edukacyjnych. W programie jest miejsce nawet na naukę języków. Centrum Języków Obcych przygotowało warsztaty z chemii i fizyki po angielsku, a także lekcje szwedzkiego.

Wymienione powyżej atrakcje to zaledwie ułamek tego, co czeka na uczestników Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Pełny program wydarzeń znajduje się na stronie internetowej festiwal.pg.gda.pl. Należy pamiętać, że aby wziąć udział w niektórych z nich konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

(Biuro prasowe Politechniki Gdańskiej)

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę