Nasz profile

Ruszyła rekrutacja do Polskiej Stacji Antarktycznej

Aktualności

Ruszyła rekrutacja do Polskiej Stacji Antarktycznej

Ruszyła rekrutacja do Polskiej Stacji Antarktycznej

To obecnie chyba jedna z najbezpieczniejszych ofert pracy. Ruszyła rekrutacja na 47. Wyprawę do Polskiej Stacji Antarktycznej (14 tys. km od Polski).  Termin składania CV do 20 marca 2022 r. Zarobki: 3,5-4 tys. zł za miesiąc.

Rozpoczęła się rekrutacja na 47. Wyprawę do Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego. Zgłoszenia można wysyłać do 20 marca 2022 r w poniższym formularzu:

Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego to całoroczna jednostka naukowo-badawcza zarządzana przez Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN.

Stacja znajduje się na półkuli południowej w archipelagu Szetlandów Południowych, na wyspie Króla Jerzego, u wybrzeża Zatoki Admiralicji. Wyspa zaliczana jest do klimatycznej strefy morskiej Antarktyki. Stację dzieli od Polski ponad 14 tys. km.

Na Stacji były i są prowadzone badania w dziedzinie oceanografii, geologii, geomorfologii, glacjologii, meteorologii, sejsmologii i przede wszystkim biologii i ekologii oraz nieprzerwanie prowadzone są monitoringi: ekologiczny, glacjologiczny, hydrologiczny, meteorologiczny i morski.

Od początku działalności (ponad 40 lat!) placówka zapewnia wsparcie techniczne i logistyczne dla polskich i międzynarodowych grup naukowych prowadzących badania w Antarktyce, pozostając nieformalną ambasadą naszego kraju (na chwilę obecną jest to jedyna funkcjonująca polska stacja badawcza w tej części świata).

W ostatnich latach bezpośrednio z infrastruktury stacji w ciągu roku korzystają naukowcy z 15 ośrodków polskich i zagranicznych.

W 2018 roku IBB PAN otrzymał z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego niemal 88 mln zł dotacji na budowę nowego budynku głównego Stacji oraz rewitalizację części obecnej infrastruktury. Zakończenie prac planowane jest na rok 2024.

 

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę