Nasz profile

#FakeHunter Challenge/Geopolityka już za dwa dni

Cała Polska

#FakeHunter Challenge/Geopolityka już za dwa dni

#FakeHunter Challenge/Geopolityka już za dwa dni

24 marca rusza konkurs #FakeHunter Challenge/Geopolityka. Zadaniem uczestników będzie zgłaszanie fake newsów dotyczących m.in. wojny w Ukrainie, rosyjskich działań militarnych. Do wygrania są: nagrody pieniężne, bezpłatne warsztaty dla szkół oraz nagroda specjalna.

Rejestracja do konkursu pod linkiem: https://bit.ly/3HXJWYr. W rywalizacji mogą brać udział zespoły składające od 1-5 osób.

Konkurs polega na zgłaszanie fałszywych informacji publikowanych w sieci lub przesyłaniu raportów fact-checkingowych dotyczących m.in.: wojny w Ukrainie, rosyjskich działań militarnych i politycznych, pomocy udzielanej ukraińskim uchodźcom przez Polskę, konsekwencji gospodarczych wywołanych działaniami na Wschodzie.

Na najlepsze zespoły czekają nagrody pieniężne w wysokości: I miejsce – 8 tys. zł, II miejsce – 6 tys. zł, III miejsce – 3 tys. zł.

Dla uczniów dwudziestu pierwszych szkół, które napiszą na adres fakehunter@pap.pl zorganizowane będą bezpłatne warsztaty z weryfikacji informacji.

Wśród ekspertów prowadzących zajęcia będą specjaliści z portalu #FakeHunter, którzy na co dzień zajmują się weryfikacją fałszywych i zmanipulowanych informacji publikowanych w sieci oraz eksperci GovTech Polska.

Do wygrania jest także nagroda specjalna – iPad. Zespół FakeHunter czeka na pomysły, które pomogłyby zainteresować jeszcze większą liczbę internautów tematem fake newsów i zaangażować ich w walkę z dezinformacją oraz wzbogacić i udoskonalić projekt społeczny FakeHunter. Można także przesyłać propozycje tematyczne lub organizacyjne dotyczące kolejnych edycji konkursu FakeHunter Challenge (fakehunter@pap.pl).

Konkursowi będą towarzyszyć ciekawe rozmowy i debaty transmitowane live na https://fakehunter.pap.pl/challengeV.

Organizatorem konkursu jest Polska Agencja Prasowa oraz GovTech Polska, współorganizatorem: Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Związek Cyfrowa Polska.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę