Nasz profile

Jaskółki Przedsiębiorczości – postaw na swój pomysł

Rozwój

Jaskółki Przedsiębiorczości – postaw na swój pomysł

Jaskółki Przedsiębiorczości – postaw na swój pomysł

Masz pomysł na biznes? Świetnie się składa, właśnie ruszył konkurs Jaskółki Przedsiębiorczości. Do 12 grudnia 2011 masz czas, by opracować nowatorski i nietuzinkowy pomysł na własną firmę. Premiowana będzie przede wszystkim strategia rozwoju i szansa powodzenia przedsięwzięcia (35 proc. z całości oceny). Dla jury ważna jest także strona ekonomiczna przedsięwzięcia (25 proc.) i jego innowacyjność (20 proc.).

Ocenie podlegać będzie również stopień zaspokojenia potrzeb rynkowych przez proponowaną firmę (15 proc.) oraz sama forma prezentacji (5 proc.).

Warto odnotować, że jedni z naszych ubiegłorocznych laureatów odnieśli już biznesowy sukces. Dwaj studenci Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki napisali projekt aplikacji internetowej, która bada opinii internautów do danego zjawiska czy produktu, np. oferty banku, partii politycznej czy konkretnej osoby.

W niespełna rok po sformułowaniu biznesplanu panowie Bartosz Baziński i Michał Brzezicki założyli z funduszem Akcelerator Innowacji NOT spółkę, która otrzyma finansowanie w wysokości 200 tys. euro z funduszy unijnych. Dodatkowo, fundusz w ramach preinkubacji sfinansował usługi doradcze, mające na celu weryfikację technicznej wykonalności pomysłu za kwotę 90 tys. zł. Finalny produkt powstały na bazie pomysłu zgłoszonego w konkursu „Jaskółki przedsiębiorczości” jest już praktycznie gotowy, a jego pojawienie się na rynku jest przewidziane na styczeń 2012. Jeżeli ktoś chciałby przetestować produkt, zapraszamy na www.sentione.com.

Wiemy już, że warto, zatem wróćmy do zasad konkursowych.

Konkurs adresowany jest do studentów i doktorantów Politechniki Gdańskiej. Możecie w nim uczestniczyć indywidualnie bądź zespołowo. Waszym zadaniem jest przygotowanie biznesplanu dotyczącego rozpoczęcia działalności gospodarczej. Preferowane są projekty bazujące na nowoczesnych technologiach oraz innowacyjne w zakresie produktu lub usługi.

Organizacja konkursu finansowana jest ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na projekt „Kreator Innowacyjności – Wsparcie Innowacyjnej Przedsiębiorczości Akademickiej”. Jaskółki Przedsiębiorczości organizowane są po raz piąty. Pierwszy raz odbyły się w 2006 roku. Inicjatorem konkursu jest Centrum Wiedzy i Przedsiębiorczości PG.

Zwycięzca otrzymuje nagrodę, której nie da się przeliczyć na pieniądze – a mianowicie – doradztwo ekspertów. Specjaliści wspierają laureatów w realizacji pomysłów i służą im praktyczną wiedzą oraz biznesowym doświadczeniem. Przewidziane są również nagrody finansowe oraz dwa wyróżnienia specjalne ufundowane przez Gdański Park Naukowo-Technologiczny w postaci dwóch miejsc w wirtualnym biurze GPNT na jeden rok.

źródło: www.pg.gda.pl

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Absolwent Politechniki Gdańskiej na wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej o specjalności Informatyka Stosowana. Miłośnik otwartych rozwiązań, dlatego pracuje gównie na dystrybucjach Linuksa, które często wdraża u klientów, głównie jako serwery plików, baz danych, usług webowych jak również systemów kopii bezpieczeństwa. Jego pasją jest tworzenie stron internetowych oraz budowanie robotów i druk 3D. Bierze udział w rozwoju aplikacji ownCloud oraz systemu OpenMediaVault. Jestem członkiem Tlug-u, Hacker: Space Trójmiasto oraz Fab Lab Trójmiasto. Prowadzi warsztaty oraz prezentacje z Arduino, Banana PRO, Raspberry Pi oraz budowy drukarek 3D. Umie pisać i o tym co wie, a wie bardzo dużo, pisze u nas!

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Rozwój

Na górę