Nasz profile

Od rozwoju umiejętności analitycznych po wymarzoną pracę – nowy program SAS dla studentów

Rozwój

Od rozwoju umiejętności analitycznych po wymarzoną pracę – nowy program SAS dla studentów

Od rozwoju umiejętności analitycznych po wymarzoną pracę – nowy program SAS dla studentów

Specjaliści data science od kilku lat znajdują się w centrum zainteresowania pracodawców i headhunterów. W dobie przyspieszonej cyfryzacji zapotrzebowanie na kompetencje analityczne rośnie w praktycznie każdej branży. SAS uruchamia SAS® Skill Builder for Students – darmowy program, który pozwoli adeptom analityki na szybki rozwój nowych umiejętności i postawienie pierwszych kroków na rynku pracy.

– Data scientist, data engineer, data architect i ML engineer to zawody niezbędne dla rozwoju cyfrowej gospodarki. Zapotrzebowanie rynku na tego typu specjalistów wciąż rośnie, a liczbę ofert pracy już można liczyć w tysiącach (więcej na ten temat znajdziesz na blogu SAS „Data Science robię”).

SAS wychodzi naprzeciw tym potrzebom i wdraża globalną, bezpłatną platformę dla studentów SAS® Skill Builder for Students. Umożliwia ona rozwój zdolności analitycznych poprzez rozwiązywanie opracowanego zestawu zadań szkoleniowych i możliwość pracy na dedykowanym do tego oprogramowaniu. Potwierdzeniem zdobytej wiedzy i umiejętności jest, doceniany przez pracodawców, certyfikat.

Zapewniamy studentom szybki i sprawny sposób na poszerzenie wiedzy i rozwój kompetencji w obszarze zaawansowanej analityki i data science. To umiejętności, które zapewnią im lepszy start na rynku pracy. Uruchomienie platformy SAS Skill Builder for Students to kolejna inicjatywa, którą realizujemy, aby wspierać rozwój następnej generacji ekspertów technologicznych i łączyć pracodawców z kandydatami – mówi Lynn Letukas, dyrektor globalnego programu akademickiego w SAS.

Jak efektywnie poruszać się po świecie danych?

SAS Skill Builder for Students wykorzystuje dane dotyczące różnorodnych branż i obszarów biznesowych, aby studenci mogli poznać ich specyfikę i zdobyć równie cenne doświadczenie eksperckie. Mogą oni również zdobyć jedną z najcenniejszych umiejętności umożliwiających odniesienie sukcesu na rynku pracy: Umiejętność posługiwania się danymi (Data Literacy). W świecie pełnym dezinformacji i fake newsów umiejętność korzystania z danych, ich interpretowania i rozumienia ma kluczowe znaczenie.

SAS Skill Builder for Students obejmuje dostęp do kursu Data Literacy Essentials, zawierającego praktyczne wskazówki w zakresie korzystania z danych i ich analizy, odkrywania znaczenia, podejmowania decyzji i prezentowania wyników. Kurs koncentruje się na etycznych wyzwaniach związanych z pracą z danymi. Etyka wykorzystania danych odnosi się do tego, czy odpowiedzialnie poszukujemy, interpretujemy i prezentujemy dane, w jakim stopniu uprzedzenia wpływają na sposób interakcji z danymi i jak możemy pracować z danymi w sposób bardziej odpowiedzialny.

Droga do kariery w data science

Według Emsi Burning Glass, agregatora danych z rynku pracy, w ubiegłym roku znajomość technologii SAS pojawiła się jako wymagana kompetencja w ponad 143 000 ogłoszeniach o pracę. Dzięki programowi SAS Skill Builder for Students użytkownicy otrzymują bezpłatny dostęp do:

  • Oprogramowania analitycznego w chmurze: narzędzia dostępne w ramach pakietów SAS OnDemand for Academics i SAS® Viya® for Learners.
  • E-learningu: kursy wspierające rozwój kompetencji w zakresie data literacy, analiz point and click, programowanie, wizualizacji danych, modelowania predykcyjnego i uczenia maszynowego.
  • Ścieżek certyfikacyjnych upraszczających drogę do uzyskania certyfikatu data science i innych certyfikatów SAS.
  • Zniżek na egzaminy certyfikacyjne dla osób, które się zarejestrują.
  • Zasobów wspierających rozwój kariery, które inspirują uczniów i pomagają im odnieść sukces. Studenci mogą dowiedzieć się, co to znaczy być specjalistą w dziedzinie nauki o danych i analizy danych, jak się wyróżnić i nawiązać kontakt z pracodawcami oferującymi pracę zgodną z ich pasjami.

Aby wziąć udział w programie, wystarczy dokonać rejestracji na stronie sas.com/academic-programs.

Trzeba jednak pamiętać, że do uzyskania dostępu do platformy niezbędna jest akademicka domena email.

Informacje o firmie SAS Institute

SAS jest liderem w zakresie analityki i AI. Dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu i profesjonalnym usługom pomaga firmom na całym świecie zamieniać dane w wiedzę. SAS oferuje THE POWER TO KNOW®.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Rozwój

Na górę