Nasz profile

MIĘDZY DWOMA ŚWIATAMI

Multimedia

MIĘDZY DWOMA ŚWIATAMI

MIĘDZY DWOMA ŚWIATAMI

10 czerwca do polskich kin trafi francuski dramat z gwiazdą światowego kina Juliette Binoche. Za kamerą „Między dwoma światami” stanął natomiast wybitny francuski pisarz. którego powieści tłumaczone są w ponad 20 krajach, w tym także w Polsce. 

Emmanuel Carrère wraz Binoche stworzyli piękną historię i kino społeczne, za które zbierają nagrody i pozytywne recenzje.

Juliette Binoche, uznawana za jedną z najlepszych europejskich aktorek, i doskonale znana polskiej publiczności, powraca na duży ekran w jednej ze swoich najlepszych ról. W najnowszym filmie wciela się w rolę cenionej pisarki. Marianne Winkler poznajemy w momencie pisania nowej książki, która ma pokazać wyzysk pracowników tymczasowych we Francji. Aby poznać temat jak najlepiej, bohaterka Binoche jedzie na północ żeby zatrudnić się jako sprzątaczka w jednym z hoteli.

Film oparty jest na bestsellerowej książce Florence Aubenas, która ukazała się we Francji w 2010 roku. W ciągu jednego dnia sprzedała się ona w nakładzie ponad 120 tys. egzemplarzy.

Między dwoma światami”, za literackim pierwowzorem, staje się wciągającym studium społecznych nierówności i przejmującą opowieścią o ludziach zepchniętych na margines. Historią robiącą tym większe wrażenie, że w większość ról, obok Binoche, wcielili się naturszczycy.

Za reżyserię oraz scenariusz odpowiada wybitny francuski pisarz Emmanuel Carrère. Polscy czytelnicy mogą go znać z takich książek jak „Joga” czy „Przeciwnik” i „Wąsy”, które zostały także przeniesione na ekran.

„Między dwoma światami” w kinach od 10 czerwca.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Multimedia

Na górę