Nasz profile

Ostatni turnus. Pocztówki z wczasów w PRL-u

Książki

Ostatni turnus. Pocztówki z wczasów w PRL-u

Ostatni turnus. Pocztówki z wczasów w PRL-u

W nowej książce Marcin Wojdak zabiera nas w wyjątkową podróż. Pełną surrealistycznych, ironicznych opowiadań, opatrzoną barwnymi zdjęciami ośrodków wczasowych. Ośrodków, które lata świetności mają już za sobą, ale nadal pociągają i wzbudzają tęsknotę za beztroskimi „wczasami pod gruszą”.

„Samo słowo jest już mocno niedzisiejsze. Wczasy nad Morzem Śródziemnym albo w Dubaju? Nie ma szans – za granicę jeździ się na urlop. Wczasów nie rezerwujesz przez internet ani nie lecisz na nie samolotem. Wczasy nie mogą być all-inclusive ani last minute. (…) Na wczasy jedziesz w miejsca, które znasz od lat”.

Marcin Wojdak zabiera nas w wyjątkową podróż. Pełną surrealistycznych, ironicznych opowiadań, opatrzoną barwnymi zdjęciami ośrodków wczasowych. Ośrodków, które lata świetności mają już za sobą, ale nadal pociągają i wzbudzają tęsknotę za beztroskimi „wczasami pod gruszą”.

Marcin Wojdak – fotograf i debiutujący pisarz, twórca instagramowego profilu Cosmoderna o architekturze powojennego modernizmu. Publikuje na nim krótkie opowiadania inspirowane zdjęciami ostatnich materialnych pozostałości po minionej epoce. Od wielu lat podróżuje po Polsce i byłych krajach ZSRR, poszukując miejsc zanurzonych w socjalistycznej formalinie. Wielki fan krajoznawstwa i zarazem zagorzały przeciwnik pisania o sobie w trzeciej osobie, dlatego kończy na tym zdaniu i zaprasza do lektury treści między okładkami.

PREMIERA KSIĄŻKI JUŻ 1 CZERWCA!

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Książki

Na górę