Nasz profile

Stypendia przyszłości. Praktyczny poradnik o programach stypendialnych

Studenci

Stypendia przyszłości. Praktyczny poradnik o programach stypendialnych

Stypendia przyszłości. Praktyczny poradnik o programach stypendialnych

Jak tworzyć programy społeczne w sposób profesjonalny i z uważnością na potrzeby odbiorców? W jaki sposób system stypendialny w Polsce może odpowiedzieć na wiodące wyzwania współczesności? Jakie są przykłady dobrych praktyk w zakresie diagnozy, promocji, budowania relacji oraz ewaluacji wiodących programów stypendialnych w kraju? Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdują się w najnowszej publikacji Fundacji Dobra Sieć „Stypendia przyszłości. Praktyczny poradnik o programach stypendialnych”.

Obecnie w  Polsce działa niemal 600 organizacji przyznających stypendia społeczne. Chodzi o programy, które są organizowane przez samorządy, organizacje pozarządowe, szkoły wyższe i średnie oraz firmy, z pominięciem stypendiów realizowanych z budżetu państwa.

Dzięki tak dużej i zróżnicowanej sieci organizacji wsparcie stypendialne trafia do setek tysięcy osób rocznie. Organizacje te najczęściej stawiają sobie za cel wspieranie osób zdolnych i ambitnych, promowanie talentów i osiągnięć oraz motywowanie do dalszego kształcenia. Dla nich – i o nich – jest ten poradnik.

W publikacji znajdują się:

  • pakiet wiedzy, jak i praktyczne wskazówki dotyczące promocji programu stypendialnego,
  • podstawowe informacje oraz dobre praktyki w zakresie diagnozy i ewaluacji inicjatyw społecznych,
  • rekomendacje dotyczące budowanie relacji ze stypendystami i z absolwentami programów stypendialnych.

Publikacja jest rezultatem i podsumowaniem pierwszego cyklu spotkań pod hasłem „Stypendia przyszłości”. Powstały one jako przyczynek do debaty na temat polskich programów stypendialnych.

Poradnik ma wyjątkowy charakter – powstał dzięki współpracy grona instytucji z całego kraju. Dzięki otwartości uczestników i prelegentów powstał kompleksowy, opisujący różnorodne doświadczenia przewodnik dla wszystkich tych, którzy interesują się systemem stypendialnym.

Jednocześnie polecamy lekturę także osobom zaangażowanym w  tworzenie różnego typu inicjatyw i  programów edukacyjnych czy rozwojowych. Szczególne podziękowania kierujemy do przedstawicieli organizacji, którzy zgodzili się podzielić swoimi praktykami i  poradami na temat prowadzenia programu stypendialnego. Dziękujemy także za wsparcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, która jest partnerem portalu MojeStypendium.pl. Zapraszamy do lektury publikacji! 

 

 

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Studenci

Na górę