Nasz profile

Festiwal tańca i kultury izraelskiej „Polin Rokedet – roztańczona Polska”

Warszawa

Festiwal tańca i kultury izraelskiej „Polin Rokedet – roztańczona Polska”

Festiwal tańca i kultury izraelskiej „Polin Rokedet – roztańczona Polska”

Polin Rokedet jest cyklem regularnych warsztatów tańców izraelskich, w których może wziąć udział każdy – niezależnie od wieku, płci czy umiejętności tanecznych (lub ich braku).

Przyjedź na warsztaty (16-19 czerwca 2022) i…

  • poczuj wspaniałą atmosferę podczas tańca izraelskiego
  • doświadcz akceptacji tańcząc w kole z innymi ludźmi
  • nawiąż nowe znajomości
  • poznaj lepiej kulturę Izraela.

W tym roku zajęcia taneczne poprowadzą znani izraelscy instruktorzy: Hila Mukdasi, Oren Ashkenazi oraz Michael Barzelai!

Od 16 do 19 czerwca odbędą się zajęcia taneczne w trzech grupach zaawansowania i dodatkowe aktywności pozataneczne w ośrodku “Tatar” w Rawie Mazowieckiej.

mini POLIN ROKEDET

Cykl warsztatów tańców izraelskich dla początkujących (dzieci i dorosłych) w różnych różnych miastach Polski!
Zajęcia poprowadzą Natalia i Miriam Hakenberg

Czym są tańce izraelskie?

Są to przede wszystkim tańce w kole, gdzie wszyscy uczestnicy wykonują ten sam zestaw kroków do konkretnej muzyki. Tańce izraelskie są bardzo różnorodne i wciąż powstają nowe choreografie, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

Historia tańców izraelskich

Pierwsi imigranci wracający do Izraela wyrażali swoje pragnienie powrotu do swej ziemi także przez taniec. Taniec izraelski bosych tancerzy, skaczących i biegających w luźnych ubraniach, odzwierciedlał uczucia ludzi wracających do ziemi ojców. Tańce izraelskie powstały pod wpływem wielu różnych kultur. Tworzone przez powracających z diaspory, jednoczyły ludzi wychowanych w różnych regionach świata, zarówno starych, jak i młodych. Stały się również symbolem zdolności pionierów do radowania się pomimo konieczności ciężkiej pracy i trudnych warunków życia.

Dzisiaj tańce izraelskie tańczą ludzie na całym świecie – w Izraelu, Europie, Ameryce Południowej, USA, Kanadzie, Australii, a nawet w Japonii. Tysiące ludzi bierze udział w zajęciach tańca izraelskiego jako formie rekreacji i wypoczynku. Wiele tańców powstaje do współczesnej muzyki izraelskiej, która jest mieszanką zachodniej i bliskowschodniej kultury.

Zapisy:

Formularz zgłoszeniowy na Festiwal Tańca i Kultury Izraelskiej „Polin Rokedet – Roztańczona Polska”.

Lokalizacja: Hotel „Tatar”, Rawa Mazowiecka

Cena uczestnictwa za osobę dorosłą – 800 zł

 

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Warszawa

Na górę