Nasz profile

Dziewczyna lotnika – opowieść o życiu w cieniu wojny

Książki

Dziewczyna lotnika – opowieść o życiu w cieniu wojny

Dziewczyna lotnika – opowieść o życiu w cieniu wojny

W 1937 roku Iza i Janek zakochują się w sobie. Niestety niedługo potem wybucha wojna, która sprawia, że ich plany obracają się w gruzy. Janek angażuje się w walki powietrzne i traci kontakt z ukochaną. „Dziewczyna Lotnika” Niny Zawadzkiej, to idealna lektura na lato.

Człowiek nie jest skłonny do ciągłego życia w strachu i nienawiści. Potrzebuje bezpieczeństwa. Nawet gdy to bezpieczeństwo znajduje się w ramionach dawnego wroga – „Dziewczyna Lotnika” Nina Zawadzka.

Los nie oszczędza Izy. Kobieta wraz z małą córeczką zostaje zmuszona do podjęcia decyzji, która na zawsze zaważy na jej przyszłości. Próbuje przy tym żyć nadzieją, że gdy skończy się wojna, Janek wróci i uratuje ją z rąk oprawcy. Nie wie jednak, że stawką jest nie tylko ich miłość, ale i życie.

Przez wiele lat żyła myślą, że gdy skończy się wojna, Janek wróci z frontu, a ona będzie mogła znowu być drobną Izunią, która przed złem tego świata schroni się w ramionach ukochanego. Nigdy nie przypuszczała, że jej serce wypełni się po brzegi pustką, a rzeczywistość zaciąży na barkach. (…) Człowiek nie jest skłonny do ciągłego życia w strachu i nienawiści. Potrzebuje bezpieczeństwa. Nawet gdy to bezpieczeństwo znajduje się w ramionach dawnego wroga.

„Dziewczyna Lotnika” Nina Zawadzka

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Książki

Na górę