Nasz profile

Superbohaterowie Paolo Genovese

Multimedia

Superbohaterowie Paolo Genovese

Superbohaterowie Paolo Genovese

Superbohaterowie” Paolo Genovese otworzą 56. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Varach. Festiwal trwa, natomiast najnowszy film specjalisty od relacji międzyludzkich i reżysera „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” polscy widzowie będą mogli oglądać w kinach już od 22 lipca.

Superbohaterowie” to romantyczny komediodramat, który wprowadza nas w życie pary młodych ludzi. Malarka Anna i fizyk Marco to para sympatycznych bohaterów, którzy, jak wielu innych ludzi, postanowili być razem. Są przekonani, że miłość dana jest raz na zawsze i już do końca swoich dni będą szczęśliwi.

Z biegiem czasu okazuje się jednak, że wspólne życie to nie tylko idylla, ale i mnóstwo trudnych chwil, z którymi niełatwo sobie poradzić. Tytułowi superbohaterowie walczą o utrzymanie związku, przechodząc przez różne, często skrajne, stany emocjonalne. W końcu radzenie sobie ze wspólnymi problemami czasami wymaga prawdziwie nadludzkiej siły.

Film Paolo Genovese to opowieść o związkach i tym, jaką rolę odgrywa w nich czas. Reżyser, podobnie jak w swoich poprzednich produkcjach, stawia proste, ale głębokie i celne pytania. Tym razem zastanawiając się, czy miłość na całe życie wymaga określonych supermocy i czy istnieje recepta na udany związek. A jeśli nie?

W główne role wcieliły się gwiazdy włoskiego kina: Jasmine Trinca („Pokój syna”, „Sekret bogini Fortuny”) oraz Alessandro Borghi („Suburra”, „The Place”).

Film będzie można zobaczyć w polskich kinach już od 22 lipca.

Paolo Genovese – włoski reżyser i scenarzysta. Urodził się w 1966 roku w Rzymie. Jest absolwentem ekonomii i biznesu. Dla agencji McCann Erickson nakręcił ponad sto reklam. W 1998 roku rozpoczął współpracę z Luką Miniero, czego owocem był krótki metraż „La scoperta di Walter”, a następnie dobrze przyjęty pełnometrażowy debiut „Incantesimo napoletano” (2002).

Po kolejnych zrealizowanych z Miniero filmach w 2010 roku przychodzi czas na samodzielny reżyserski debiut – „La banda dei Babbi Natale”. Genovese dobrze czuje się jako twórca komediowy, czego najlepszym dowodem spektakularny frekwencyjny sukces filmu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” (2016), który doczekał się wielu narodowych wersji. Rok później swoją premierę miał nagradzany thriller „The Place”.

 

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Multimedia

Na górę