Nasz profile

Standard Chartered ogłasza start programu BEST by futuremakers

Aktualności

Standard Chartered ogłasza start programu BEST by futuremakers

Standard Chartered ogłasza start programu BEST by futuremakers

Standard Chartered ogłasza start programu BEST (Business Employability Skills Training) by Futuremakers. To nowy projekt społeczno-edukacyjny poświęcony przedsiębiorczości oraz przygotowaniu do pracy zawodowej, realizowany w ramach globalnej inicjatywy banku Standard Chartered pod nazwą Futuremakers. W pierwszej kolejności projekt BEST by Futuremakers wesprze 10 000 młodych uchodźców z Ukrainy, którzy przyjechali do Polski w wyniku wojny.

– Dzięki BEST by Futuremakers możemy wspierać młodych ludzi – zarówno tych z Polski, jak i przybyłych do kraju – mówi Anna Urbańska, CEO Global Business Services Standard Chartered w Polsce. – Nasi pracownicy dają świetny przykład zaangażowania i pracy na rzecz społeczeństwa w trudnych czasach. Wiele osób bierze udział w oddolnych inicjatywach wspierających uchodźców z Ukrainy, gości przybyłe rodziny w swoich domach, pomagając im w odnalezieniu się w nowym miejscu. Dzisiaj ogłaszamy projekt we współpracy z Youth Business International i Youth Business Poland, w ramach którego udzielimy osobom przybyłym z Ukrainy dodatkowego wsparcia w rozwoju biznesowym. Jesteśmy dumni z tego, że możemy wcielić w życie obietnicę naszej marki – jesteśmy tu na dobre.

Futuremakers wesprze 10 000 młodych uchodźców z Ukrainy

Zamiarem projektu jest szczególnie wsparcie młodych Ukraińców poszukujących zatrudnienia, a także chcących wznowić działalność gospodarczą lub założyć własną firmę. Beneficjenci BEST by Futuremakers będą mogli skorzystać z mentoringu i usług doradczych, wziąć udział w webinarach oraz spotkaniach networkingowych, a także uzyskać dostęp do bazy wiedzy. Otrzymają również dodatkową pomoc w zakresie integracji społecznej, jak również przełamywania barier językowych oraz kulturowych. Pomoc uczestnikom projektu w zakresie samodzielnego utrzymania się ma przyczynić się do poprawy ich bezpieczeństwa, a jednocześnie podniesienia jakość życia członków ich rodzin.

– Założenie własnej firmy lub przeniesienie jej do innego kraju może być dla młodych osób prawdziwym wyzwaniem w każdych okolicznościach, a co dopiero w sytuacji, gdy dochodzi do tego stres i ograniczenia związane z ucieczką przed konfliktem zbrojnym – mówi Anita Tiessen, CEO Youth Business International. – Jestem niezmiernie dumna z tego, że nasza sieć może udzielić wsparcia w tych trudnych czasach. Cieszymy się, że Youth Businnes International może współpracować z bankiem Standard Chartered, żeby pomóc młodym przedsiębiorcom, których dotknął konflikt w Ukrainie, pokonać przeciwności losu i założyć lub rozwinąć własne firmy.

Łączenie pracy z opieką

Granicę polsko-ukraińską przekroczyło dotychczas ponad 4.3 miliona osób, z czego 2.3 miliona zdecydowało się na powrót do Ukrainy. Pozostałe 2 miliony osób, które przebywają obecnie w Polce, to w większości kobiety i dzieci. W toku realizacji projektu szczególny nacisk położony zostanie zatem na świadczenie usług uwzględniających możliwości czasowe kobiet, które muszą łączyć pracę zarobkową z opieką nad swoimi rodzinami. Aby wesprzeć integrację pomiędzy nowoprzybyłymi Ukraińcami a lokalną społecznością, osoby, które nie miały wystarczającego wsparcia w rozwijaniu swoich firm również uzyskają dostęp do szkoleń oraz usług doradczych.

– Cieszy nas, że możemy uruchomić tak ważny projekt i tym samym wesprzeć Ukrainki i Ukraińców – mówi Adrian Migoń, CEO Youth Business Poland. Ta inicjatywa nie byłaby możliwa bez współpracy pomiędzy bankiem Standard Chartered, Youth Business International i Domem Ukraińskim w Warszawie. Jesteśmy przekonani, że to międzysektorowe działanie pozwoli nam zapewnić młodym ludziom wszechstronne wsparcie i pomoże w poszukiwaniu pracy oraz rozwoju własnych firm.

Pracownicy Standard Chartered w Polsce wspomogą realizację projektu w ramach programu wolontariatu pracowniczego, dzięki któremu każdy z nich może w tym roku wykorzystać 5 dni płatnego urlopu, aby wspomóc wybraną działalność charytatywną.

Projekt będzie realizowany przez organizacje Youth Business International (YBI) oraz Youth Business Poland (YBP), we współpracy z Ukraińskim Domem w Warszawie.

Sponsorem przedsięwzięcia jest bank Standard Chartered, który przekazał 180 000 dolarów (blisko 800 000 złotych) na ten cel.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę