Nasz profile

Płock zaleje fala Big Festivalowskiego humoru

Cała Polska

Płock zaleje fala Big Festivalowskiego humoru

Płock zaleje fala Big Festivalowskiego humoru

W dniach 19-21 sierpnia Płock zaleje fala Big Festivalowskiego humoru, która na trzy dni wprowadzi festiwalowiczów w mięciutkie nastroje!

Big Festivalowski to jedyny w swoim rodzaju miks jakościowej, pozytywnej twórczości, gdzie humor i smaczne dj-skie sety przeplatają się z praktyczną wiedzą. Festiwal, na którym niezobowiązującym elementem dress code’u jest szlafrok – niezależnie od tego, jak duży jest Twój wkład w polską kulturę i sztukę.

W przewadze sztuka audiowizualna, ale nie tylko: Muzeum Memów, Klub Festivalowski, Youtuberzy, Gala Stand up, Warsztaty, Spotkania z Twórcami, Big Babcie, joga i wiele, wiele więcej…

Inauguracją festiwalu będzie wydarzenie na skalę kraju – otwarcie PIERWSZEGO w Polsce MUZEUM MEMÓW!

Twórcy wzięli się za historię gatunku i zebrali setki najlepszych memów ostatnich lat… a później zrobili z nich wystawę z prawdziwego zdarzenia, którą będzie można podziwiać w podziemiach płockiego Kina Przedwiośnie.
Będzie to zupełnie na serio przygotowana najbardziej niepoważna galeria w kraju!

W samym Kinie Przedwiośnie dominować będzie przegląd najlepszych komedii oraz komediodramatów z całego świata. Od treści aktualnych po klasyki gatunku, których możliwość obejrzenia na dużym ekranie aż wzrusza. Festiwal filmowy rozpocznie nowatorsko Przegląd Kontentu Youtubowego, który przedstawią zasięgowi króle tematu: Martin Stankiewicz, Grupa Filmowa Darwin, Sebastian Jasnoch, Filip Szuksztul oraz Cyber Marian.

Podczas pierwszej edycji Big Festivalowskiego wyróżnionym bohaterem retrospektywy oraz laureatem nagrody za całokształt twórczości będzie Marek Koterski. W programie zaprezentowany zostanie m.in. kultowy “Dzień Świra”, a w sobotę po pokazie debiutanckiego “Domu Wariatów” odbędzie się spotkanie z reżyserem.

Festiwalowicze obejrzą także pokaz wybranych komediowych Sztosów Polskich Szortów i krótkometrażowych animacji, po których będą mogli porozmawiać z twórcami na deskach kina. Na festiwalu pojawią się twórcy The Office PL, z którymi zaprezentujemy najlepsze odcinki pierwszego sezonu serialu. W programie także rozbrajająca Sztafeta Dubbingowa filmów klasy B, prowadzona przez Bartka Walosa i jego ekipę.

Scena Letnia, czyli kino plenerowe płockiego Starego Rynku obfite będzie w specjalne, wieczorne pokazy filmowe, panele dyskusyjne i spotkania z twórcami. Zaplanowanych jest także mnóstwo innych atrakcji, w tym konkurs Ministry of Silly Walks prowadzony przez specjalistów od dobrego humoru Michała Kępę wraz z Agnieszką Matan. Wybrać się będzie można także w Improwizowany spacer po Płocku Wojciecha Fiedorczuka, a to wszystko przeplatane DJ’skimi setami czołowych polskich artystów oraz odprężającą jogą.
To tutaj Big Babcie przy dźwiękach Disco Italiano lepić będą pierogi, a obok, na festiwalowym markecie każdy będzie mógł zaopatrzyć się w Big Festivalowski szlafrok – dress code wydarzenia.

W programie ponadto Gala Stand-upu, którą poprowadzą i wystąpią znani szerokiej publiczności Abelard Giza i Kacper Ruciński, a także Czarek Jurkiewicz, Marta Łojek, Kuba Śliwka, Janusz Pietruszka i Czarek Sikora.

Big Festivalowski to również intensywne, ale niezwykle twórcze trzy dni!

Na festiwalowiczów czekają:

Warsztaty komedio-pisarskie – Cezary Jurkiewicz

Zajęcia, na których poznasz podstawowe struktury komediowe z dziedziny monologów komediowych i skeczy.
Cezary Jurkiewicz to jeden z pierwszych stand-uperów nurtu kontrkulturowego w Polsce.

Warsztaty Filmowe – Kordian Kądziela i Mateusz Pastewka

Warsztaty, na których prowadzący skupią się na jednym z najszlachetniejszych, najbardziej efektownych i jednocześnie najtrudniejszych zabiegów filmowych – MASTERSHOCIE.

Kordian Kądziela – absolwent katowickiej filmówki, twórca nagradzanych shortów, scenarzysta i reżyser serialu „Mental”.
Mateusz Pastewka – operator, reżyser, montażysta. Jako autor zdjęć zadebiutował w 2018 roku pełnometrażową komedią “Juliusz”.

Warsztaty Aktorskie – Tomasz Włosok i Kamil Szeptycki

Tomasz Włosok – Polski aktor filmowy i teatralny. Znany z m.in. polskiej produkcji platformy Netflix “1983” czy “Jak zostałem gangsterem”.
Kamil Szeptycki – Zadebiutował na dużym ekranie w filmie Roberta Glińskiego „Kamienie na szaniec”.

Podstawy Improwizacji Komediowej – Agnieszka Matan

Sztuka improwizacji to bezapelacyjny fundament każdej dobrej komedii.
Agnieszka Matan jest komiczką, improwizatorką, scenarzystką oraz trenerką improwizacji ze Szkoły Impro w Warszawie.

Masterclass ze sztuki współczesnego montażu – Przemysław Chruścielewski

Członek amerykańskiej Akademii Filmowej, twórca nominowanego do Oskara “Bożego Ciała”, “Ostatniej rodziny” i głośnego serialu “Król” przedstawi audytorium niewidzialną sztukę budowania narracji.

Klamrą całego wydarzenia, będzie miejsce, bez którego obyć nie może się żaden festiwal – Klub Festivalowski, oczko w głowie organizatorów. Modernistyczny hotel z historią i obłędnym widokiem na panoramę Wisły,  scenografia pełna designu inspirowanego kadrami z filmu Big Lebowski, dywany, światła, mobilny tor do kręgli, dj-sety zapewnione przez najlepszy booking i znowu WSZĘDZIE te szlafroki…
To jedyny taki Klub Festivalowski w tym kraju!

19-21 sierpnia Płock. Jedź z nami, odłóż telefon, załóż ulubione laczki i zaplącz się w festiwal między gwiazdy tj. Anię Smołowik, Wojtka Mecwaldowskiego czy Tomka Karolaka i daj płynąć łzom śmiechu po policzkach!

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę