Nasz profile

Wujek Damian przejdzie 500 km w milczeniu

Patronaty

Wujek Damian przejdzie 500 km w milczeniu

Wujek Damian przejdzie 500 km w milczeniu

Damian Szymański, koordynator wolontariatu w fundacji Dom w Łodzi, jest w trakcie niezwykłej wędrówki. Będzie milczał przez 500 km, aby zwrócić uwagę na te osoby, które potrzebują alternatywnych form komunikacji.

Julianka i Bartuś nie mogą mówić o swoich potrzebach i pragnieniach. To podopieczni fundacji Dom w Łodzi, którzy komunikują się ze światem zewnętrznym poprzez specjalny system znaków i obrazków.  Jednak mogą przekazać swoje myśli w inny sposób. Już od dwóch lat komunikują się alternatywnie. Dzięki temu mają szansę, by otworzyć się na świat.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/wkw6g7

Aby zapewnić dzieciom w łódzkim Domu Dziecka dostęp do komunikacji alternatywnej potrzebne jest 40 tysięcy złotych na rok. W celu zebrania środków, pracownik fundacji, Damian Szymański ruszył w milczeniu w 500 km trasę.

A na portalu Pomagam.pl ruszyła zbiórka internetowa: https://pomagam.pl/wkw6g7

Damian podczas swojej wyprawy promuje zarówno zbiórkę środków jak i alternatywne sposoby komunikacji. Tak jak obiecał, przez całą trasę milczy, ale musi w jakiś sposób porozumiewać się z ludźmi. Używa piktogramów, mowy ciała a czasem posiłkuje się telefonem.

Trasa zaczęła się w Ustroniu, prowadzi przez Główny Szlak Beskidzki do Bieszczad. Damian ruszył 23 lipca. Obecnie minął Krościenko i dalej zmierza w kierunku Włochatego w Bieszczadach.

O postępach informuje na swoim instagramowym profilu: @zrealizowany oraz na stronie FB fundacji: https://www.facebook.com/domwlodzi

 

 

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Patronaty

Na górę