Nasz profile

Słuchawki dla aktywnych SoundMAGIC EH11M

Rozwój

Słuchawki dla aktywnych SoundMAGIC EH11M

Słuchawki dla aktywnych SoundMAGIC EH11M

Do naszej redakcji dostarczono nowy sprzęt do testów. Słuchawki EH11M firmy SoundMAGIC. Ten konkretny model przeznaczono szczególnie dla osób aktywnie spędzających czas, stąd wynika sposób ich mocowania oraz litera M w nazwie modelu.

Są to słuchawki dokanałowe, z wymiennymi nakładkami. Jednocześnie słuchawki mocowane są nausznie na regulowanym pałąku, tak więc po dopasowaniu nosi się je wygodnie i nie ma obawy, że wysuną się z uszu. Na kablu poza klipsem znajdujemy także mikrofon wraz z 3 guzikowym pilotem, odpowiadającym za zmienianie utworów oraz odbieranie rozmów. Są to słuchawki dedykowane głównie do produktów Apple oraz nowszych smartfonów.

Po kilkudniowym testowaniu słuchawek zarówno w domu jak i w wyjątkowo skrajnych warunkach, pokroju biegania lub jazdy zatłoczonym tramwajem, można zauważyć kilka interesujących faktów:
Słuchawki dobrze wytłumiają dźwięki otoczenia, dzięki czemu łatwiej jest wsłuchać  się w muzykę ale nie na tyle aby sprawiać problemy w poruszaniu się w przestrzeni miejskiej. Tak więc powinniśmy być w stanie usłyszeć jak ktoś powie nam „cześć”. Wiernie przenoszą dźwięk, nie ma mocno podbitego, nachalnego bassu, z którym to często można spotkać się w innych słuchawkach. Kabel jest dosyć długi, nie ma tendencji do skręcania (ani plątania się w kieszeni) a także sprawia wrażenie odpornego na przetarcia. Poza tym materiał którym jest powleczony jest miły w dotyku. Wtyczka jest duża i łatwo ją chwycić, jednak trochę mniejsza byłaby bardziej poręczna, szczególnie przy odtwarzaczu posiadającym wyjście słuchawkowe z boku obudowy (również użyty do testów). Położenie klipsa na kablu można regulować co jest bardzo wygodne. Mikrofon zamontowany na kablu może się przydać przy odbieraniu połączeń a możliwość jego użycia po podpięciu słuchawek do komputera jest miłym zaskoczeniem.

Można mieć zastrzeżenia do współpracy przycisków na kablu z telefonami. O ile z nowymi smartfonami nie ma problemu, to już trochę tańsze telefony, bez dotykowego ekranu, często nie rozpoznawały, że zostały podpięte słuchawki. Oczywiście wynika to z pewnych rozwiązań technicznych przyjętych przez producentów tych telefonów. Na rynku dostępne są przejściówki, które pozwalają wykorzystać cały potencjał tych słuchawek.

W zestawie wraz ze słuchawkami znajdziemy czarną, przyjemną w dotyku sakiewkę, 6 kompletów tipsów oraz przejściówkę umożliwiającą korzystanie z mikrofonu ze słuchawek po ich podpięciu do komputera.

SPECYFIKACJA:
Przetwornik: Dynamiczny 13,5 mm neodymowy magnes
Zakres częstotliwości: 15 Hz~22KHz
Impedancja: 16 ± 10% Ω
Skuteczność: 107 ± 2 dB przy 1KHz/mW
Długość kabla: 1.2 m
Wtyk: 3,5 mm złocony wtyk kątowy
Waga: 19 g

MIKROFON:
Częstotliwość: 20Hz – 16kHz
Czułość: -43 ± 3dB przy 1kHz

*Oczywiście długopis widoczny na zdjęciach został sfotografowany wyłącznie w celu pokazania wielkości słuchawek.

Dawid Linowski

Absolwent Politechniki Gdańskiej, ścisłowiec, zapalony elektronik. Wielki fan misji na Marsa, gdyby mógł, poleciałby tam sam. Zaangażowany w projekty naukowe związane z precyzyjną elektroniką. Uwielbia książki i w głębi duszy, po wielogodzinnym kopaniu, znajdzie w sobie cząstkę humanisty. Redaktor działu aktualności.

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Rozwój

Na górę