Nasz profile

VHS HELL – od dzisiaj rusza kino plenerowe na gdańskiej Zaspy

Trójmiasto

VHS HELL – od dzisiaj rusza kino plenerowe na gdańskiej Zaspy

VHS HELL – od dzisiaj rusza kino plenerowe na gdańskiej Zaspy

KINO W BLOKOWISKU to plenerowe pokazy filmowe. W każdy wtorek września o godzinie 19:30 projekcja filmowa na trawniku przed Plamą GAK (ul. Pilotów 11, Gdańsk). 

Dzisiaj w kinie na Zaspie VHS HELL. Jest to cykliczne wydarzenie prezentujące niekonwencjonalne kino klasy B, które albo wypadło ze światowej dystrybucji, albo istnieje w niej w bardzo ograniczonym zakresie.

To nostalgiczny hołd dla amerykańskiego kina niskobudżetowego minionych dekad i polskiej rzeczywistości doby transformacji ustrojowej.

W programie:

„Warrior of the Lost Word”, reż. David Worth, 1983, 92 min.

Niesławna włosko-amerykańska podróba „Mad Maxa”. Przyszłość.

Tajemniczy motocyklista przemierza postapokaliptyczne pustkowia na swej hipernowoczesnej maszynie. Jego jedynym towarzyszem podróży jest komputer Einstein. Czy uda mu się obalić okrutnego dyktatora i uwolnić profesora McWayne’a? Dlaczego w tym filmie wszystko jest z dykty? Czemu Donald Pleasence (m.in. „Halloween”, „Żyje się tylko dwa razy”) zgodził się zagrać w tym chłamie? Czy był biedny? I jakim cudem ten film sprawia tyle radości?

Uwaga! Podczas na projekcje warto zabrać ze sobą koce i coś ciepłego do picia. Na wypadek chłodniejszego wieczoru będą czekały na uczestników koksowniki. W przypadku deszczu seans zostanie przeniesiony do wnętrza Klubu Plama (liczba miejsc będzie wówczas ograniczona).

Następne wtorkowe projekcje:

06.09, godz. 19:30 „Truflarze”, reż. Michael Dweck / Gregory Kershaw (84′)

„Truflarze” to magiczny, czarujący, pełen ciepła i humoru film o ludziach, którzy znaleźli swój przepis na szczęście – od lat, w lasach włoskiego Piemontu, zbierają razem ze swoimi psami trufle i nie wyobrażają sobie, że mogliby robić cokolwiek innego. Wyprodukowany przez Lucę Guadagnino, reżysera „Tamtych dni, tamtych nocy” wyjątkowy dokument, który zachwycił widzów i krytyków na całym świecie.

13.09, godz. 19:30 „Wielkie piękno”, reż. Paolo Sorrentino, (142′)

„Wielkie Piękno” przedstawia wędrówkę starzejącego się pisarza Jepa Gambardella po Wiecznym Mieście. To właśnie w stolicy Włoch upłynęły najlepsze lata życia bohatera. Dojrzały pisarz, który zasłynął jedną książką napisaną w latach młodości, zabiera nas w podróż swojego życia.

20.09, godz. 19:30 „Gentleman z rewolwerem”, reż. David Lowery, (93′)

Robert Redford w opowieści o najbardziej czarującym złodzieju w historii, który nawet rabując banki, nigdy nie zapominał o byciu prawdziwym gentlemanem.

Forrest Tucker wiódł bardzo uporządkowane życie. W równie bezczelny, co sympatyczny sposób rabował banki, a kiedy czasem powinęła mu się noga i trafiał za kratki, uciekał z więzienia tylko po to, by dokonywać kolejnych napadów. Dopiero gdy spotkał na swej drodze wyjątkową kobietę, znalazł powód, by się ustatkować i schować swój rewolwer gdzieś na dno szuflady. Jednak mając siedemdziesiątkę na karku trudno jest zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Kiedy nadarzy się okazja, by zrobić ostatni skok, Tucker będzie musiał odłożyć planowanie emerytury na później.

27.09, godz. 19:30 „Kuracja”, reż. Maciej Cuske, (58′)

Ciechocinek, najsławniejsze polskie sanatorium, które stało się nawet inspiracją piosenek, gości co roku tysiące ludzi. Kuracjusze oczekują, że w krótkim czasie podreperują swoje zdrowie oraz że poczują się lepiej również duchowo. Bohaterowie filmu poddają się zabiegom zdrowotnym, ale także rozkoszują się spacerami w słońcu, słuchają koncertów, chodzą na tańce. Trzy tygodnie spędzone w jednym miejscu to tak naprawdę niewiele, ale wystarczy, aby zaznać szczęścia.

WSTĘP WOLNY!

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Trójmiasto

Na górę