Nasz profile

Jak Chiny kolonizują Europę, w tym Polskę

Książki

Jak Chiny kolonizują Europę, w tym Polskę

Jak Chiny kolonizują Europę, w tym Polskę

„Chińczycy trzymają nas mocno. Pierwsze śledztwo o tym, jak Chiny kolonizują Europę, w tym Polskę” Sylwii Czubkowskiej.

Wydawnictwo Znak zaprasza na premierowe spotkanie z Sylwią Czubkowską w Big Book Cafe w Warszawie, 14 września o godzinie 19:00

Działają niepostrzeżenie, ale na masową skalę.

→ Wabią pieniędzmi, perspektywą ogromnego rynku zbytu i tanimi rozwiązaniami technologicznymi.

→ Wykorzystują niezależność samorządów i uczelni, a także szkół wojskowych do nawiązywania niekontrolowanej przez nikogo współpracy i zdobywania technologicznego know-how.

→ Przejmują fabryki, legendarne marki motoryzacyjne i media.

→ Pozyskują informacje o nas z TikToka, telefonów, komputerów, a nawet odkurzaczy i oczyszczaczy powietrza.

→ Korumpują władze na wszystkich szczeblach, a do wyciszania skandali zatrudniają najlepsze agencje PR.

→ Zjednują polityków, naukowców, celebrytów i miliony zwykłych ludzi.

To, co opisała Sylwia Czubkowska, wprawia w osłupienie i skłania do refleksji.  

Przedpremierowe opinie o książce:

DARIUSZ ĆWIKLAK, „NEWSWEEK POLSKA”:

„To nie tylko wnikliwe dziennikarskie śledztwo, lecz także wciągająca opowieść, dzięki której rozsypane puzzle zaczynają układać się w wyraźny i niepokojący obraz: chińskiego smoka moszczącego się w byłych europejskich demoludach.”

MARCIN MELLER:

„Obserwowałem, jak Chiny przejmują kontrolę nad Afryką, jak wchodzą do Ameryki Łacińskiej, jak broni się przed nimi Australia. Ale najciemniej jest pod latarnią. Sylwia Czubkowska kreśli świetnie udokumentowany i atrakcyjnie podany obraz dyskretnej i planowanej na dziesięciolecia inwazji na nasz świat, na Europę Środkową, w tym na Polskę. Czyta się jak powieść sensacyjną ze świadomością, że to wszystko prawda. Tak rodzi się przyszłość.”

MICHAŁ POTOCKI, „DZIENNIK GAZETA PRAWNA”:

„Książka Sylwii Czubkowskiej to pasjonujące, napisane z godnym podziwu rozmachem śledztwo o zionącym ogniem smoku kryjącym się pod niewinną maską pociesznej pandy.”

Wydawnictwo Znak zaprasza na premierowe spotkanie z Sylwią Czubkowską w Big Book Cafe w Warszawie, 14 września o godzinie 19:00. Spotkanie poprowadzi Justyna Dżbik- Kluge.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Książki

Na górę