Nasz profile

Kim była kobieta, dla której król Edward VIII zrezygnował z tronu?

Książki

Kim była kobieta, dla której król Edward VIII zrezygnował z tronu?

Kim była kobieta, dla której król Edward VIII zrezygnował z tronu?

Co takiego miała w sobie, że Edward VIII porzucił dla niej koronę? Czy naprawdę go kochała, czy może była pionkiem w politycznej intrydze?

Królowa nie mówiła o niej inaczej niż „ta kobieta”. Król nie chciał widzieć jej na swoim dworze i nalegał, by syn zerwał z nią wszelkie kontakty. Książę tymczasem kochał ją, zabierał na zagraniczne podróże i obsypywał najdroższą biżuterią.

Nazwisko skandalizującej Amerykanki wielokrotnie gościło na pierwszych stronach gazet i w nagłówkach artykułów, które wywoływały ogromne emocje. Tajemnicza uwodzicielka, która rozkochała w sobie brytyjskiego następcę tronu przez lata podejrzewana była o czary i samolubne działania skierowane przeciwko monarchii.

  • Amerykańska rozwódka, która zawróciła w głowie księciu – wymarzona historia, skandal czy osobista tragedia?
  • Miłość w wymiarze politycznym – czy Wallis była nazistowskim szpiegiem i chciała doprowadzić do upadku monarchii?
  • Wizerunek kobiety – legendy – ambitna, dumna femme fatale, ikona stylu, której garderoba i kolekcja biżuterii przeszły do historii.

Anne Sebba na podstawie wywiadów, listów, a nawet prywatnych notatek króla Jerzego VI przedstawia prawdziwą historię bohaterki największego skandalu obyczajowego XX wieku.

Książkę można zakupić: https://bit.ly/3QNeGA1

Polecamy!

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Książki

Na górę