Nasz profile

Festiwal końca lata na Wiśle

Warszawa

Festiwal końca lata na Wiśle

Festiwal końca lata na Wiśle

Parada udekorowanych światłem łodzi, płynących w rytm hipnotycznej muzyki elektronicznej 24 września to RIVERLIGHTS 2022

Już po raz trzeci na warszawskim odcinku Wisły rozegra się widowisko Riverlights. To parada udekorowanych światłem łodzi, płynących w rytm hipnotycznej muzyki elektronicznej.

– Zrobimy wiele, by Riverlights stało się wiślaną tradycją. W tym roku po raz ostatni organizujemy Riverlights na zamknięcie sezonu – od przyszłego roku, tą muzyczną paradą będziemy otwierać sezon. Zmieni się więc dopisek „festiwal końca lata” na „festiwal lata nad Wisłą” – mówi Przemek Dziubłowski, pomysłodawca i organizator wydarzenia z Miami Wars, wodaniackiej inicjatywy, ale i nadwiślańskiego lokalu.

W paradzie popłynie kilkanaście łodzi. Niestety nie będzie to parada w godzinach nocnych – pływanie na warszawskim odcinku Wisły po zmroku wciąż jest niedozwolone.

– W ubiegłym roku włożyliśmy wiele wysiłku, udało się porozumieć ze wszystkimi stronami, dzięki otwartości wszystkich urzędów – Wód Polskich, Zarządu Zieleni i Urzędu Żeglugi Śródlądowej, a także staraniom pełnomocnika ds. Wisły i zaangażowaniu niektórych armatorów, udało się ustawić po raz pierwszy próbny oświetlony szlak umożliwiający nocną żeglugę. Mimo także trudnych warunków fali wezbraniowej – udało się. Niestety nadal nie mamy nocnej żeglugi w Warszawie. Jendak wierzymy, że praca zespołu żeglugowego pracującego nad rozwiązaniami umożliwiającymi nocne pływanie przyniesie zamierzone efekty – dodaje Przemek Dziubłowski, z Wisłą związany i działający tutaj od kilkunastu lat.

W paradzie weźmie udział kilkanaście jednostek – od łodzi tradycyjnych, przez motorówki po małe statki. Każdy armator sam będzie dekorował swoją łódź – po wydarzeniu odbędzie się głosowanie na najpiękniej udekorowaną z nagrodą główną. O oprawę muzyczną wydarzenia zadba duet Foxall, jeden z najbardziej rozchwytywanych rodzimych producentów muzyki elektronicznej, specjalizujący się w brzmieniach typu orientał.

Wydarzenie jest organizowane przy wsparciu nadwiślańskich miejscówek i przystani – Miami Wars, Dworzec Wodny WWA, Kalima i Przystań Nowa Fala a także solidarności armatorów. Ze względu na brak zewnętrznego finansowania uczestnictwo w Riverlights w tym roku jest biletowane – bilet na paradę i after kosztuje 90 zł. Bilety do nabycia w Miami Wars, Dworcu Wodnym WWA a także przez platformę going.

W tym roku Riverlights rozegra się między bulwarem im. Pattona (Przystanią Nowa Fala, na wysokości Muzeum nad Wisłą), a Cyplem Czerniakowskim (Miami Wars) z finałem przy Pomniku Syrenki (Dworzec Wodny WWA i Kalima).

PROGRAM

24 września 2022:

  • 15.00 Shambalaya(live) – bifor Przystań Nowa Fala (bezpłatne)
  • 17.30 Parada Riverlights 2022 – Foxall – Wisła (część biletowana)
  • 19.30 The Saint – after Dworzec Wodny Warszawa / Kalima (bezpłatne)

 

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Warszawa

Na górę