Nasz profile

Jak robić odpowiedzialne zakupy i nie zwariować?

Pod Prąd

Jak robić odpowiedzialne zakupy i nie zwariować?

Jak robić odpowiedzialne zakupy i nie zwariować?

Jak robić odpowiedzialne zakupy i nie zwariować? Poznajcie aplikację na smartfony „Dobre zakupy”.

Jaką wybrać żywność, ubrania, kosmetyki czy meble, aby codzienne wybory były bardziej odpowiedzialne? Na rynek trafia aplikacja „Dobre zakupy” stworzona przez ekspertki z Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie. To jedyna taka baza w Polsce oraz przewodnik dla konsumentek i konsumentów zawierający ranking bardziej przyjaznych środowisku i odpowiedzialnych społecznie marek. 

Aplikacja „Dobre Zakupy” to podręczna „ściągawka”, która pozwoli wybrać w gąszczu globalnych i lokalnych marek, te, które poważnie podchodzą do kwestii ochrony środowiska i odpowiedzialności względem pracowników i konsumentów.

Baza zawiera dane o markach produkujących żywność, zabawki, odzież, kosmetyki, artykuły higieniczne, środki czystości, meble i artykuły biurowe.

Marki znajdujące się w Dobrych Zakupach zostały „prześwietlone” w dwóch podstawowych kategoriach: ekologii i odpowiedzialności społecznej. 

POBIERZ APKĘ >>> dobrezakupy.app

Wiarygodność i niezależność, czyli skąd czerpaliśmy dane

Aplikacja „Dobre zakupy” stworzona została przez niezależne ekspertki z Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie. W trakcie prześwietlania danej marki wykorzystywane są dane dostępne w przestrzeni publicznej: strona www, raporty publikowane prze firmy, raporty CSR, raporty niezależnych organizacji pozarządowych, certyfikaty.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Pod Prąd

Na górę