Nasz profile

Tajemnicza Polska – niewyjaśnione historie, zapomniane skarby, sensacyjne odkrycia

Książki

Tajemnicza Polska – niewyjaśnione historie, zapomniane skarby, sensacyjne odkrycia

Tajemnicza Polska – niewyjaśnione historie, zapomniane skarby, sensacyjne odkrycia

Ocena: 4,5/5

Tajemnicza Polska, Jakub Kuza

Wydawnictwo Znak, Kraków 2022

Pod koniec października nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się nowa książka bestsellerowego autora – Jakuba Kuzy „Tajemnicza Polska”.

Ta książka to trzynaście sensacyjnych historii o niezwykłych miejscach w Polsce. Mity, spekulacje, skarby. Autor przemierzył Polskę tropem największych zagadek naszego kraju. Rozmawiał z naukowcami, poszukiwaczami przygód i wyznawcami pogańskich kultów, by każdą nawet najbardziej niewiarygodną historię móc poprzeć wiedzą fachowców, pasjonatów i świadków. Dzięki temu powstały reportaże, które wciągną i zaintrygują nawet największych lokalnych sceptyków.

Zdemaskowane mity i fascynująca prawda

Czy wiesz, że jedyne w Europie nazistowskie mauzoleum znajduje się w Polsce, a w sercu podlaskiej puszczy miała powstać stolica świata?

Kto zrabował odkryty na Śląsku skarb – kosztowności czeskiego króla?

Jak rower może pomóc w odnalezieniu poszukiwanej od wieków pomorskiej Atlantydy?

Co toruńskie więzienie ma wspólnego z Wielkim Bratem?

Czy legendarne bogactwa templariuszy spoczęły w zapomnianej lubuskiej wiosce?

 

„Muszę przyznać, że książkę czyta się bardzo dobrze. Zupełnie nieznane tematy wyciągnięte z legend miejskich i prac naukowych prawdziwych pasjonatów. Nie znajdziecie tutaj ogranych szlagierów, typu: złoty pociąg albo bursztynowa komnata. W „Tajemniczej Polsce” znajdziecie zupełnie nieznane interesujące niewyjaśnione historie, których Polska jest pełna. Reportaże często poprzedzone są refleksjami autora, jego obserwacjami lub opisem osobistego warsztatu literackiego. Niektórych może to zniechęcać do lektury, ale mimo takiej formy, jest to książka odkrywcza, a „klikbajtowe” treści mają tylko pozór pop-historii. Jakub stara się opisać swoje odkrycia z różnych stron, dzieli się osobistą, raczej zdystansowaną perspektywą, czym jeszcze bardziej zaciekawia czytelnika. Polecam książkę, przeczytacie szybko i z zainteresowaniem.

A i ważna uwaga, autor prosi o podawanie dalej informacji o książce, ponieważ chciałby szukać następnych tego typu historii. Zwróć na to uwagę i poinformuj swoich znajomych, jeśli książka ci się spodobała.”

Katarzyna Michałowska

„Jest heretycka piramida z ogromnymi żmijami, pomorska Atlantyda odnaleziona dzięki wskazówkom z podróży sprzed tysiąca lat i niedoszła stolica świata w podlaskiej puszczy. Rozmawiałem z rabusiami średzkiego skarbu tysiąclecia, słowiańskimi neopoganami i poszukiwaczami bogactw templariuszy. Dostałem się do najdziwniejszego więzienia na świecie, izdebki zamurowanego żywcem na kilkadziesiąt lat kockiego cadyka i podziemi jedynej w Europie nazistowskiej świątyni. Pociągnąłem temat największego oszustwa w historii polskiej archeologii, odważnie rewidowałem swoje poglądy na temat UFO i narodowej ezoteryki, a na koniec zażywałem wodnych rozkoszy w przedwojennym spa, gdzie czas się zatrzymał.

Włożyłem w tę książkę kilka miesięcy życia, całe serce, mnóstwo mrożących krew w żyłach przygód i fantastyczną zabawę.”

Jakub Kuza

Jakub Kuza – autor bestsellerowej serii książek Krótka historia jednego zdjęcia oraz społeczności FB o tej samej nazwie. Przemierzył Polskę tropem największych zagadek naszego kraju. Rozmawiał z naukowcami, poszukiwaczami przygód i wyznawcami pogańskich kultów, by każdą nawet najbardziej niewiarygodną historię móc poprzeć wiedzą fachwców, pasjonatów i świadków.

 

 

Redaktorka naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporterka, dziennikarka, podcasterka na StacjaZmiana.pl (od siedmiu lat), ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Mówi, że posiada Akademię Dobrego Humoru. Przez kilka lat prowadziła audycję Podsumowanie Tygodnia (X - dawniejszy Twitter). Przewodniczka po muralach na Zaspie. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy, opowiada o podcastach. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektorka programowa konferencji dziennikarzy studenckich Medionalia. X: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl lub kasia(at)stacjazmiana.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Książki

Na górę