Nasz profile

„Flower Power” to tytuł eksperymentu w przestrzeni miejskiej

Warszawa

„Flower Power” to tytuł eksperymentu w przestrzeni miejskiej

„Flower Power” to tytuł eksperymentu w przestrzeni miejskiej

„Flower Power” to tytuł eksperymentu w przestrzeni miejskiej, łączącego sztukę, architekturę i przyrodę, za którym stoi Bartosz Jańczak.

Artysta inspirując się industrialnymi maszynami rodem z socrealistycznych fabryk, postanowił stworzyć obiekty sztuki użytkowej – rzeźby, które tak cieszą oko jak i dają przestrzeń dla natury – są nośnikami zieleni. Pierwszy z takich obiektów stanął czasowo przy warszawskim bulwarze im. Pattona nad Wisłą.

Bartosz Janczak jest rzeźbiarzem, kuratorem i projektantem graficznym, urodzonym w Polsce, przez lata rezydującym w Londynie i Barcelonie, obecnie mieszka na Filipinach.

W pracach inspiruje się wojskowymi strukturami obronnymi, brutalistyczną architekturą i monumentami bloku wschodniego. Wszystkie jego dzieła charakteryzuje biel, która nadaje im lekkości i nawiązuje do form antycznych.

Instalacja na bulwarze znalazła się czasowo – to głosy mieszkańców zdecydują, gdzie trafi na stałe.

Obsadzenie roślin zrealizowała firma Florabo.

Praca powstała w ramach Street Art Doping 2022.

Wcześniej – w październiku i listopadzie powstały murale Phlegma i Bartłomieja Stypki na warszawskiej Pradze.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Warszawa

Na górę