Nasz profile

Czy robisz coś bezinteresownie?

Studenci

Czy robisz coś bezinteresownie?

Czy robisz coś bezinteresownie?

Grudzień pomimo niskich temperatur rozpala nam serca, a magia świąt sprawia, że chcemy zrobić coś dla innych. Tak po prostu, nie licząc na rewanż. Bezinteresowna pomoc nic nas nie kosztuje, a często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że może zmienić wiele – nawet czyjeś życie. Anna Romantowska, Robert Czebotar oraz Maciej Bisiorek pokazują jak niewiele trzeba zrobić, by wywołać uśmiech na czyjejś twarzy.

Bezinteresownie, czyli jak?

Autobus, kontrola i zawieruszony gdzieś bilet. To sceny, których codziennie jesteśmy świadkami, poruszając się komunikacją miejską. Ale to również kadry ze świątecznego filmu Fundacji DKMS, która chce zwrócić uwagę na siłę, jaką ma bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi. W nagraniu udział wzięli polscy aktorzy, Anna Romantowska, Robert Czebotar oraz Maciej Bisiorek.
Na planie nie zabrakło również Idy, faktycznej dawczyni szpiku – osoby, która oddając cząstkę siebie, przekazała nieznajomej osobie bilet do drugiego życia. Aktorzy podzielili się również swoimi przemyśleniami na temat bezinteresowności.

Bilet do drugiego życia

Na bezinteresowną pomoc, po cichu, czekają każdego roku pacjenci, którzy walczą z nowotworami krwi. Wielu z nich nie wygra tej walki, jeśli nie zaangażuje się w nią nieznajoma osoba – niespokrewniony dawca szpiku. Wielu z chorych nadchodzące Święta Bożego Narodzenia spędzi na zamkniętych oddziałach onkologicznych, z dala od bliskich, czekając na wymarzony prezent – informację o tym, że znalazł się dla nich „bliźniak genetyczny”, który da im bilet do drugiego, zdrowego życia.
Każdy z nas ten bezcenny bilet może przekazać, zostając potencjalnym dawcą szpiku. Wystarczy wejść na stronę Fundacji DKMS i zamówić bezpłatny pakiet do rejestracji: https://www.dkms.pl/zarejestruj-sie-teraz

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Studenci

Na górę