Nasz profile

Odważne kobiety w podróży

Aktualności

Odważne kobiety w podróży

Odważne kobiety w podróży

W kwietniu tego roku w Gdańsku, odbyła się czwarta edycja festiwalu dla podróżujących kobiet – TRAMPKI. Prelegentki festiwalu, to odważne kobiety, które nie boją się stawiać czoła samotnym wyprawom. Dzięki odwadze i uporowi, pomagają swojemu szczęściu, by stać się kobietami niezależnymi od męskiego towarzystwa w podróży.

Trzy dni festiwalu obfitowały w wiele emocjonujących paneli warsztatowych i dyskusji. Nie zabrakło klimatu imprezowego w Klubo galerii Bunkier, który w piątek stał się miejscem spotkań fascynujących kobiet.

Piątkowe popołudnie rozpoczęło się opowiadaniem Weroniki Milczewskiej „Speechless in Japan”, która zaprezentowała publiczności piękne filmy i zdjęcia z podróży po Japonii. Wernisaż wystawy fotograficznej „Kobiety świata” i warsztaty z parzenia herbaty prowadzone przez Agnieszkę Siejkę, przyciągnęły sporo osób zainteresowanych tą sztuką. Jak głosi marokańskie przysłowie „Pierwsza szklanka jest gorzka jak życie. Druga jest tak silna, jak miłość. Trzecia z nich jest tak słodka jak śmierć.” Na zakończenie odbyła się impreza w Bunkrze, która była zwieńczeniem dnia i przygotowaniem przed kolejnymi warsztatami.

Sobotnie przedpołudnie rozpoczęło się warsztatami z piania o podróżach z Marią Kulą. Temat wdzięczny, dla tych którzy chcieli rozpocząć opisywać w barwny sposób swoje podróże.

Ana Matusevic, zdradziła tajniki crowdfundingu. Jak zdobyć fundusze na swoją podróż, czy inny pomysł? Wszystko można sfinansować przy odrobienie szczęścia. Używając swojej kreatywności i marketingu, Anie udało się zdobyć środki na wyjazd na wolontariat w Kazachstanie.

Wiesław Madejczyk to specjalista „od gór”, który nie tylko zaprezentował zebranym niebezpieczeństwa czekające na trasach górskich, ale ostrzegł wszystkich, że z górami nie ma zabawy. Liczy się doświadczenie zbierane latami, kiedy wyostrza się każdy zmysł i jesteśmy w stanie uniknąć niebezpieczeństw, takich jak np. lawiny, czy złe warunki atmosferyczne.

Warsztaty z Instagrama? Dla Marysi Maciochy nie ma żadnych niespodzianek, jeżeli chodzi o zdobywanie nowych followersów przez serwis społecznościowy. Co robić, aby nasze konto przyciągało jak magnes i jak działa Instagram w 2017 roku? Wszystkie wątpliwości rozwiała wielka fanka Instagrama. „Kopniak w duszę, czyli jak uleczyć się w drodze i ruchu”.

Iśka Marchwicka to dziewczyna, która odkryła siebie w podróży na nowo. W trakcie warsztatów opowiadała jak stawiać czoła swoim słabościom, czy jak odpoczywać będąc jednocześnie w ruchu. Dała publiczności mentalnego kopniaka, motywującego do przekraczania własnych barier.

 

Niedzielny poranek przywitała Anka Jaklewicz z gromadką dzieci chcących odkryć w sobie archeologa. Dzieci w trakcie warsztatów dowiedziały się: Czym zajmuje się archeolog? Skąd wie, gdzie prowadzić wykopaliska? Jakich narzędzi używa do pracy? Co dzieje się ze znaleziskami po wykopaliskach? Warsztaty archeologii pozwoliły poznać odpowiedzi na pytania związane z pracą archeologa.

„Dzienniki motocyklowe, czyli jak corpo girl zdobywa Azję”. Pomysł Sylwii Ratajczyk na podróż zyskał sporą aprobatę mężczyzn, którzy mogli podziwiać płeć piękną na motocyklu czy skuterze. Samotna dziewczyna w Azji, to dobry przepis na udaną przygodę.

„Norwegia, rower i rowerzystka”. Joanna Raftopulos zdecydowała się na samotną podróż rowerem po Norwegii. W nieustającym deszczu, zimnie i z 50 kilogramami bagażu Joanna przeżyła przygodę życia, sypiając w najlepszym hotelu świata – pod gołym niebem.

Anita Demianowicz, organizatorka Trampek i Stasia Budzisz-Cysewska w swojej opowieści przedstawiły ciemniejszą stronę podróży. O braku stabilności – też finansowej. O hejterstwie. O ciągłych odpowiedziach na nurtujące ludzi pytania. I o powszechnym przekonaniu, że ich praca to nie-praca, a nieustające wakacje.

Organizatorki zadbały, aby w trakcie przerw nikomu się nie nudziło. Można było oddawać głosy na najlepszą prezentację. Do wygrania były cenne nagrody m.in.: namioty, plecaki, czy śpiwory. Quizy dla publiczności gwarantowały nie tylko dobrą zabawę, ale również karnety na ściankę wspinaczkową, gry planszowe, czy nagroda w postaci kursu żeglarskiego. Atmosfera festiwalu była jedyna w swoim rodzaju i nie do podrobienia. Kobiecy świat podróżniczy ma się bardzo dobrze i na pewno w przyszłym roku organizatorki postarają się o jeszcze lepsze wydanie festiwalu.

Patrycja Żołyniak
Zdjęcia: Bogna Kociumbas

zolyniakpatrycja(at)gmail.com

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę