Nasz profile

Maraton tworzenia gier dla pasjonatów z całego świata? KrakJam 2023!

Kraków

Maraton tworzenia gier dla pasjonatów z całego świata? KrakJam 2023!

Maraton tworzenia gier dla pasjonatów z całego świata? KrakJam 2023!

W dniach 3-5 lutego 2023 roku pasjonaci tworzenia gier będą mogli rywalizować na żywo oraz tworzyć wspólne projekty podczas intensywnych 48 godzin zmagań. Krakowski Park Technologiczny zaprasza na KrakJam, największy polski event organizowany w ramach Global Game Jam 2023. Sponsorem tytularnym tegorocznego jamu jest studio Rage Quit Games.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią KrakJam wraca do wersji offline i jego kolejna edycja odbędzie się w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego przy ul. Podole 60. Impreza jest częścią Global Game Jamu, pod szyldem którego w pierwszy weekend lutego jednoczy się gamedevowa społeczność całego świata, organizując jamy – czyli poświęcone tworzeniu gier na zadany temat hackathony – w setkach miast.

Impreza jest częścią Global Game Jamu

Z zapisami nie warto zwlekać, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Jacek Wandzel, koordynator imprezy, zwraca uwagę, że wydarzenie cieszy się ogromną popularnością i zwykle błyskawicznie zaczyna brakować miejsc.

W ubiegłym roku na wydarzenie zarejestrowało się ponad 200 osób. Tym samym KrakJam uplasował się na 1 miejscu w Polsce i 35 miejscu na świecie pod względem liczby uczestników na 680 zarejestrowanych maratonów. W tym roku wracamy do naszej ulubionej formuły offline i tym samym liczymy na jeszcze większe zaangażowanie zespołów.

Rejestracji można dokonać na stronie organizatora.

KrakJam to doskonała okazja nie tylko do zabawy, ale także do nauki i rywalizacji o atrakcyjne nagrody.

Na miejscu uczestnicy spotkają dziesiątki innych entuzjastów gier oraz doświadczonych mentorów, którzy udzielą im niezbędnych wskazówek i pomogą rozwijać ich pomysły. Do zmagań można przystąpić w uformowanych wcześniej zespołach, ale też dobrać się w nie już na miejscu – KrakJam to wymarzona okazja, aby nawiązać nowe przyjaźnie oparte na wspólnych celach i zainteresowaniach.

W KrakJamie 2023 powered by Rage Quit Games wziąć mogą udział wszyscy, którzy chcą spróbować swoich sił w tworzeniu gier, niezależnie od tego, w czym się specjalizują.

Potrzebni są nie tylko programiści, ale też dźwiękowcy, graficy czy scenarzyści.

Wszyscy uczestnicy mogą również liczyć na szeroki wachlarz atrakcji, w tym sesje ćwiczeń fizycznych, zabawy czy relaks w chillout roomie. Organizatorzy zadbają także o wyżywienie i odpoczynek rywalizujących, udostępniając im przekąski oraz miejsce do spania.

Szczegółowe informacje na temat KrakJamu można znaleźć na fanpage’u na Facebooku.

Sponsorami tegorocznej edycji są Frozen District, GameFormatic / Petard Games, Madcore Games i Teyon. Będzie to pierwsza edycja imprezy organizowana stacjonarnie od 2020 roku. Zapraszamy do Krakowskiego Parku Technologicznego!

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Kraków

Na górę